YUKO. Фольклор та електроніка в українській музиці

Дует YUKO

Дует YUKO / Офіційне промо-фото

YUKO — електро-фолк дует вокалістки і фольклористки Юлії Юріної і саунд-продюсера Стаса Корольова, який народився у 2016 році.

Вперше Юлія і Стас зустрілися на шоу «Голос країни», де потрапили до команди Івана Дорна. Після проекту вони вирішили стати дуетом YUKO — вже на лейблі того ж Дорна Masterskaya. Слухачі зазначають, що звучання дуету подібне до популярних нині «ДахаБраха», ONUKA, а також — Crystal Castles і Die Antwoord.

Першим хітом гурту стала пісня «Хороша».

«У дебютному треці «Хороша» послідовники ONUKA і «ДахаБраха» народні пісні «А в Києвi-городочку» і «Ой, куди ж ви, голубочки…» нашаровують на багате синт-вейв аранжування з нахрапистим диханням рейву», — пише видання BESTIN.UA.

Свій дебютний альбом YUKO презентував вже у березні 2017. «Shchebetuha» — міні-альбом у жанрі фолктроніка. У ньому 4 пісні і кожна звучить по-іншому. Вокалістка наспівує тексти у манері, притаманній тому чи іншому регіону України, відтак подекуди одразу важко розібрати слова. Все це відбувається на фоні електронних синтів.

«Їстівне для обивателя, непередбачувано для досвідченого слухача. Визначати, хто обиватель, хто слухач, і кому «зайде» музика, ми не беремося. А ось послухати наполегливо рекомендуємо. Хтозна, можливо, це ваша нова фольклорна любов», — так сам Стас Корольов описує треки від YUKO, зазначають на радіо «Аристократи».

У листопаді ж вийшов альбом з 9 треків Ditch. За словами музикантів, у платівці Ditch зібрано автентичний музичний матеріал з Київської, Чернігівської, Житомирської, Рівненської, Брянської, Бєлгородської та Луганської областей. Тексти пісень даного альбому також було створено на основі фольклорного матеріалу та місцевих говірок.

Для роботи над альбомом, а також збереження необхідного духу імпровізації, представники дуету YUKO обладнали власну домашню студію. Саме на ній, використовуючи живий інструментарій, музиканти джемили, придумували та експериментували, а вже після цього сідали за комп’ютер задля остаточного оформлення матеріалу у фірмовому електронному звучанні.

У добірці дуету також є два кліпи: на пісні «Заєнька» та «Мак». До речі, останній видання The Village Україна включило до списку 20 українських кліпів року.

  • З піснею «Водубьору» YUKO також виступали в ефірі програми «#@)₴?$0».
  • Протягом цього року, учасники гурту планують відзняти мінімум два кліпи на пісні з альбому «Ditch», записати фіт з артистами з Masterskaya, а також написати нові пісні.
  • 9 лютого 2018 YUKO відіграють перший сольний концерт у київському клубі Bel Etage.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: