З’явився перший трейлер фільму «Шляхетні волоцюги», який знімали у Львові

22 березня Держкіно опублікувало перший трейлер художнього фільму «Шляхетні волоцюги».

«Шляхетні волоцюги» — це музично-комедійний бойовик, який розповідає про львівських батярів Бодю та Мірека, котрі живуть під гаслом: «Любити Львів, жінок та жарти». Аби життя було яскравим, герої вдаються до різних авантюр, залишаючись при цьому позитивними персонажами. За сюжетом, неочікувано для себе, вони стають опікунами молодої красуні та їхні пригоди набирають нових обертів. Події фільму відбуваються у Львові у 1938-39 роках.

Проект стрічки став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. Режисером є Олександр Березань, продюсером — Дмитро Кравченко. Сценарій написав Тарас Боровок спільно з Дмитром Наумовим.

Зйомки проходили у Львові у серпні-вересні минулого року. Зараз фільм перебуває на етапі постпродакшену.

Прем’єра Україні запланована на 27 вересня 2018 року.

  • Бюджет фільму становить близько 37 мільйонів гривень. 50% з них — частка Держкіно.
  • Картина є римейком польського фільму «Włóczęgі» знятого польською телестудією «Warszawskie biuro kinematograficzne feniks» у 1939 році.
  • Зйомки фільму у Львові супроводжувалися скандалом. Представників культурної громадськості міста обурило те, як подають Львів у фільмі «Шляхетні волоцюги». Мисткиня Мирослава Сидор написала звернення до нардепки Оксани Білозір, яке підписала низка львівський культурних діячів, зокрема письменник Юрій Винничук, краєзнавці Петро та Іван Радковці, письменниця Наталія Гурницька, музикант і батяр Віктор Морозов та інші. У ньому вони виступили проти того, що автори фільму й актори називають батярів злодіями, які крали.
  • Львівські батяри — львівська субкультура, яка існувала з середини 19 століття до середини 20 століття. Назва «батяр», імовірно, виникла від угорського «betyar», що означає особу, яка має дивні погляди і робить непередбачувані вчинки, авантюриста, гульвісу.

Читайте також: 

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: