Як виглядають нові букварі для українських шкіл

Обкладинка нового букваря

Обкладинка нового букваря

На сайті Міністерства освіти та Інституту модернізації змісту освіти опублікували електронні версії підручників, які пройшли конкурсний відбір. Тепер за ними можуть навчатись першокласники.

У новому букварі, на відміну від старих книжок, немає розподілу домашніх обов’язків виключно за статтю. Так, замість стереотипного «Мама мыла раму, а папа работал», тут є сторінка про те, як тато готує обід.

У суботу готує тато. Ми йому допомагаємо. Татова мета — смачний обід. Тато розкачує тісто. Ми ліпимо вареники. Мама вішає нову картину, — йдеться у букварі.

У новому букварі немає розподілу домашніх обов’язків виключно за статтю

У новому букварі немає розподілу домашніх обов’язків виключно за статтю

Крім того, у книзі приділяють увагу різноманіттю людей. Тут демонструють осіб різної національності, зовнішнього вигляду, в одному віршику згадують навіть про татуювання у мами: «На маму з тату подивіться оту…». Також на сторінках підручника згадують людей з інвалідністю.

Як виглядають нові букварі для українських шкіл

Сучасний буквар пропонує дітям такі слова, як селфі, роботи та ін.

Склали книгу для перших класів Світлана Логачевська та Олена Іщенко.

  • Відповідно до наказу МОН «Про затвердження Положення про конкурсний відбір проектів підручників для 1-2 класів закладів загальної середньої освіти», вчителі можуть самостійно обирати підручники для навчання. Для цього вони мають ознайомитися з електронними версіями.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: