На премії «Оскар» Україну представить фільм про війну

У національному відборі на висування фільму на премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою» перемогла стрічка «Донбас» Сергія Лозниці.

Переможця оголосили 29 серпня. Його обирали за результатами голосування членів Українського Оскарівського комітету.

Виробництво картини «Донбас» здійснили Україна, Німеччина, Франція, Нідерланди та Румунія за підтримки Держкіно України.

Сценарій фільму заснований на документальних матеріалах та розповідає про події, що відбувалися на сході України. У центрі уваги — люди, вимушені пристосовуватися до життя в умовах, коли розпадаються інститути влади, сімейні та професійні зв’язки, коли речі перестають називатися своїми іменами.

Я переконаний, що фільм «Донбас» гідно представить Україну у боротьбі за «Оскар» і, як мінімум, увійде до шорт-листа. Враховуючи той факт, що цю стрічку вже добре знають у Європі і вона отримала важливу відзнаку Каннського кінофестивалю, — у нас є всі шанси на перемогу, — зазначив перший заступник Голови Держкіно Сергій Неретин.

  • Цьогоріч у національному відборі, окрім «Донбасу», участь брали такі фільми: «Брама», «Вулкан», «Кіборги», «Коли падають дерева» та «Міф».
  • 91-ша церемонія вручення премії «Оскар» за досягнення у галузі кінематографа за 2018 рік відбудеться 24 лютого 2019 року в Лос-Анджелесі.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: