В Україні розробили туристичну карту Чорнобильської зони

На першій туристичній карті Чорнобильської зони можна знайти міста Прип’ять та Чорнобиль з їх найвідомішими локаціями, військове містечко «Чорнобиль-2», відселені селища та навіть звалища радіоактивної техніки.

В Україні розробили першу туристичну карту Чорнобильської зони. Ідею створення належить представникам компанії «Чорнобиль Тур». Карта виконана у стилі, який дещо нагадує мультфільм «Як козаки…». Автори відобразили на ній найважливіші туристичні Мекки: Чорнобильська АЕС, місто Прип’ять, радар «ДУГА-1», місто Чорнобиль, військове містечко «Чорнобиль-2», відселені селища, звалища радіоактивної техніки, соми в каналі біля ЧАЕС і меморіал ліквідаторам «Тим, хто врятував світ» тощо.

В Україні розробили туристичну карту Чорнобильської зони

Перша туристична карта Чорнобильської зони / Слово і Діло

Ідея створення туристичної карти виникла під час роботи над деталізованою географічною картою Чорнобильської зони, яку ми створили кілька років тому. Але для туристів вона іноді може бути занадто складною, адже там вказані навіть характеристики низин чи категорії ґрунту, тому ми вирішили зробити легшу версію, яка б слугували водночас і картою, і сувеніром. На перший погляд, ця карта нібито не зовсім серйозна, але насправді вона деталізована і допоможе туристам зорієнтуватися на місцевості, — каже директор «Чорнобиль Тур» Ярослав Ємельяненко.

За словами директора фірми, на карті також відображений велосипедний маршрут мандрівки.

Наразі карта вже доступна для туристів. У нескладеному вигляді вона коштує 60 ₴, а у кишеньковому — 120 ₴. Придбати карту можна в офісі «Чорнобиль Тур» або на їх сайті, а також в інформаційному центрі на КПП «Дитятки».

  • Нагадаємо, на території Чорнобильської АЕС планують запустити першу сонячну електростанцію на відстані лише сотні метрів від нового «саркофагу».
  • Чорнобильська атомна електростанція — зупинена АЕС біля міста Прип’яті у Київській області, що діяла з 1977 по 2000 роки.
  • 26 квітня 1986 року при проведенні проектних випробувань стався вибух, що повністю зруйнував четвертий реактор станції. Внаслідок аварії повністю евакуювали населення Прип’яті, Чорнобиля та інших населених пунктів у радіусі 30 км навколо станції, а сама аварія є однією з найбільших техногенних катастроф в історії людства.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: