Ілюстрації проекту «Квантовий стрибок Шевченка» виклали у вільний доступ

Ілюстратор Олександр Грехов виклав матеріали виставки «Квантовий стрибок Шевченка» у вільний доступ, пише The Village Україна.

Грехов стверджує, що таким чином проект стане більш відкритим для суспільства.

Через вандалізм і постійні погрози проект став ще більш відкритим: з’явився доступ до матеріалів для всіх охочих, права на використання «Квантового стрибка Шевченка» передані Національному музею Шевченка, — каже ілюстратор.

Грехов каже: цим проектом хотів донести, що Шевченко «був не старим з вічно сумним поглядом, він був прогресивною людиною для свого часу і так само, як зараз ми, ходив на «вечірки», випивав, веселився і сміявся».

На його думку, те, що плакати зіпсували, а виставку закрили, є показником тих проблем у суспільстві, які до цього були менш помітними.

Зриви презентацій книжок, лекцій, розгром виставок. Це все вже було, і ніхто не реагував на це. Суспільство робило вигляд, що немає людей, які замість діалогу і законних засобів впливу, вибирають агресію і вандалізм. Є надія, що після всього цього резонансу будуть вироблені робочі механізми комунікації і реакції на подібні інциденти, — розповів ілюстратор.

Шевченка в образі Фріди Кало, Джека Горобця, Людини-павука, Дарта Вейдера та інших образів поп-культури можна завантажити тут.

  • Виставку 10 лютого відкрили на станції метро «Тараса Шевченка» у Києві. Проект мав тривати до 10 березня 2019 року. Втім 17лютого вінницький активіст Юрій Павленко (Хорт) порізав портрети ножем.
  • Юрій Павленко (Хорт) — колишній голова Вінницького осередку Соціал-Національної Асамблеї. Відомий тим, що у 2014 році під час заворушень у Вінницькій ОДА порвав і потоптав портрет Петра Порошенка. Тоді його затримала поліція. Хорта звинуватили у хуліганстві та груповому злочині за попередньою змовою і засудили до 4 років 6 місяців в’язниці. У грудні того ж року вирок скасували в апеляційному суді.
  •  У Львові виставку скасували, через погрози власниці книгарні, де мали показувати «Квантовий стрибок Шевченка. Метро».