Коротко про українське кіно: «Король Данило»

Актори стрічки на прем'єрі фільму у Львові

Актори стрічки на прем’єрі фільму у Львові / section.in.ua

22 листопада у кінотеатрах України з’явилася стрічка «Король Данило». Це історичний екшн, бойовик, як кажуть його автори. Фільм знімали майже повністю за приватні кошти, однак остаточний бюджет невідомий.

Журналістка «Секції» вже встигла переглянути кіно, тож поділилася враженнями від нього.

Сюжет і сценарій

В основі фільму — події середини 13 століття; частина життя Данила Романовича та його боротьба за об’єднання земель. Втім, якщо ви вважаєте, що пішовши у кіно, потрапите на історичну картину, дарма. Як зазначив помічник режисера Олексій Лань, це ігровий фільм і шукати тут точного відтворення подій минулого не варто. Не варто, то й не шукаємо, добре.

Але шукати тут не варто і цілісності картини. Вона розсипається на очах. Те, що сценарій не прописаний добре, помітно протягом всього фільму. Персонажі то з’являються, то зникають в нікуди, чимала їх кількість просто зайва, адже не дає нічого сюжету, подекуди герої губляться у своїх власних фразах і мотиваціях.

Актори стрічки на прем'єрі фільму у Львові

Актори стрічки на прем’єрі фільму у Львові / section.in.ua

Складається враження, що ти півтори години дивишся уривки з різних фільмів. Ймовірно, це затравка на серіал, про який говорить знімальна група? Але хіба це привід робити рвану стрічку?

Діалоги

Під час перегляду складалося враження, що герої цитують якийсь пацанський паблік із підзабулої в Україні соцмережі «Вконтакте» або ж щось на кшталт збірника афоризмів. Це просто гучні фрази, які нібито повинні нести філософський посил, краще розкривати героїв, але по факту вони більше подібні до порожнього статусу у «ВК».

Актори

В принципі, і у попередніх блоках, і у цьому, і в подальших варто тримати в голові те, що кошторис фільму дуже малий. Актори тут не всі. До прикладу, виконавець ролі Данила — Сергій Ярмошенко — ніби й актор, але з поправкою на те, що це фольклорно-етнографічний кінний театр. Сергій Вихованець, який виконує роль брата короля Василька, працює у Франківському театрі; Олег Сікірінський, він же Гордій Мстиславович, — зі львівського театру ім. Заньковецької. А от, наприклад, вікінг — не актор, він — тренер, який, окрім ролі в кіно, також слідкував за вагою акторів.

Чи грають вони? Грають. І ти це бачиш. Бачиш, як люди промовляють завчені репліки і аж ніяк не живуть ними. Очевидно, що спостерігати за цим неприємно.

Актори стрічки на прем'єрі фільму у Львові

Актори стрічки на прем’єрі фільму у Львові / section.in.ua

Музичний супровід і звук

Перші хвилин 20 зрозуміти, про що йде мова зі слів героїв, майже неможливо. Гучність музики і звуків настільки висока, що ти не чуєш нічого. При цьому у кількох інших сценах відверто не вистачає або ж фонової музики, або ж бодай якихось звуків природи.

Фінальний  саундтрек жодним чином не пов’язаний ані з атмосферою фільму, ані з тою епохою.

Камера

Фільм плаский. Знімальна група неодноразово акцентувала увагу на тому, що кіно буде цікаво дивитися, бо його знімали на 30 локаціях Західної України. І як це видно? Ніяк.

Окремо варто сказати про якість зйомки. Кадри, відзняті вночі, дивитися неможливо — вони в шумах, ніби знімали не на камеру, а на старенький телефон.

Костюми і грим

Зовсім коротко: кров — кетчуп; костюми бутафорські, бороди — з барбершопу.

Актори стрічки на прем'єрі фільму у Львові

Актори стрічки на прем’єрі фільму у Львові / section.in.ua

Раніше ми писали про:

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: