Спілберг би зняв кіно. У Львові презентували три комікси про «кіборгів»

8 лютого у Львові презентували комікси про захисників Донецького аеропорту. Усі вони створені на основі реальних історій «кіборгів».

«Кіборги. Історія трьох», «Кіборги. Початок», «Кіборги. Незламні» та «Кіборги. Штурм» — це комікси, які самотужки створюють захисники Донецького летовища і студенти. Кожну історію малює інший автор. «Історію трьох» малював Дмитро Ткаченко, «Початок» малює Левко Квіт, «Незламних» — Віталій Міщук, а «Штурм» — Павло Приймич. Аби ілюстрації у коміксах відповідали дійсності, художники їздять на полігон, де вивчають зброю, техніку.

«Кіборги» ж розповідають історії, які пам’ятають з днів оборони аеропорту. Так, наприклад, частина «Кіборги. Початок» — якраз відтворення перших чотирьох днів захисту цього стратегічного об’єкту. «Кіборг» Володимир, боєць 3-го полку Кіровоградського спецназу з позивним «Воха» — той, хто першим відкрив вогонь по противниках. Тоді почали стріляти й інші. Чоловік згадує, що спочатку ніхто і не думав, що буде війна, а його, разом з іншими бійцями, перекинули з полів у центрі України на штурм Донецької ОДА.

З 5 на 6 квітня нас підняли по тривозі і кинули в аеропорт. Ми мали з Донецькою «Альфою» штурмувати Донецьку ОДА. Штурм не відбувся, тому що вся донецька «Альфа» перейшла на їхню сторону. Залишилося тільки двоє людей, які взяли пару гвинтівок і втекли до нас в аеропорт. Спочатку там чергувало 250 людей, а на 25-26 травня нас залишилося 73, бо всіх перекидали на різні позиції. Тим, хто лишився в аеропорту, дали команду обороняти його будь-якою ціною, але без єдиного пострілу», — пригадує «Воха».

О першій годині ночі 26 травня пролунала тривога — у новий термінал зайшли терористи. За словами військового, їх провів зрадник із СБУ, який мав картку доступу до всіх дверей.

Нас у самому терміналі було 20-30 осіб. Ніхто не думав, що почнеться війна. Після тривоги на дах старого терміналу з нашого боку вийшли 4 снайпери. Я мав рахувати, хто заходив на дах нового терміналу. Але старий був на півтора-два поверхи нижче за новий — у нас не було, куди заховатися. Довелося робити це за бетонною плитою 30-40 сантиметрів. З боку противника на дах піднялося 40 осіб, які занесли 10 вогнеметів. Коли заходили вертольоти з нашого боку, їхня людина почала його «вести» з зенітного комплексу… Я став кричати, що наш вертоліт будуть збивати і почав стріляти. А потім почали й інші, — додає «Воха».

Тоді оборона летовища тривала 4 дні. З боку українських бійців не було жодної втрати, з боку ворога — сотні.

Про те, як все відбувалося зсередини, можна дізнатися зі сторінок коміксу.

«Кіборги: Історія Трьох» оповідає про трьох вояків, з яких, врешті, вижив лише один. За сюжетом, одного з бійців важко поранили і він стікав кров’ю. Його мали винести через сепаратистський блокпост двоє військових у тридцятиградусний мороз. Поранений тоді ще був при тямі і навіть вказував, куди треба йти.

«Кіборги. Штурм» — це ілюстрована оповідь про героїчний прорив «дороги життя» 93-ою бригадою в ДАП, а «Кіборги. Незламні. Місія: ДАП» – незвично веселі, але зовсім невідомі пригоди невеликої групи бійців 93-ої бригади на фоні жорстких протистоянь на території легендарного Донецького летовища.

Волонтерка з позивним «Док», яка також доклалася до випуску коміксів, зауважує, що це історії, варті великого кіно.

Спілберг би плакав, читаючи їх. І зняв фільм, — додає волонтерка.