Коротко про українське кіно: фільм «Брама»

Постер фільму «Брама»

Постер фільму «Брама» / Офіційне промо

26 липня на широкі екрани виходить новий український фільм «Брама». Це містична драма режисера Володимира Тихого, в основі якої — п’єса львівського драматурга Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів».

«Секція» побувала на допрем’рному показі фільму.

Сюжет

Картина оповідає про родину, яка мешкає у Чорнобильській зоні відчуження. Голова сім’ї — баба Пріся, якій вже за 80 років. Вона має доньку Славу, яку кинув чоловік, та онука Вовчика, що розумово неповносправний. Родина живе ізольовано від світу, однак якщо Вовчик і Слава прагнуть поїхати до міста, то баба Пріся твердо переконана, що її місце саме тут, у безлюдному селі, але на своїй землі.

Сюжет простий і зрозумілий, він має свій підтекст, але якщо його сприймати на пряму, лише як фільм про життя у зоні відчуження, то стрічка від цього не стає прісною. Просто вона набуває трохи іншого сенсу.

Актори

Актори на допрем’рному показі фільму «Брама»

Актори на допрем’рному показі фільму «Брама» / section.in.ua

У головних ролях знялися Ірма Вітовська-Ванца і Віталіна Біблів. Також тут з’являється актор львівського театру ім. Курбаса Ярослав Федорчук. Їх гра переконлива. Дивлячись на Ірму Вітовську, бачиш бабцю старої закалки з її специфічною мовою, рухами, поглядом. Те саме і з іншими. Віталіна Біблів у своєму образі демонструє глядачу не одну долю жінки, яка стикнулася зі складнощами у житті і не може їх подолати. Вовчик — дитина у дорослому тілі з бажаннями від обох сторін свого єства — один з прикладів акторської майстерності Ярослава Федорчука.

Музичний і звуковий супровід

Це один з небагатьох українських фільмів, у якому звук є повноцінним учасником. Він доповнює, розкриває сцени: нагнітає, де потрібно, лякає, викликає сльозу або змушує посміхнутися. Картина не вмирає навіть тоді, коли хтось з персонажів просто мовчки сидить. Бо є фоновий звуковий або музичний супровід. Це допомагає не втрачати інтерес.

Операторська робота

У фільмі немає незвичних кадрів або екшн-сцен, у яких оператор міг би проявити себе. Однак він веде глядача потрібними стежками, стає у потрібному місці, щоби ми бачили сцену з важливого ракурсу. За рахунок цього глядач мимоволі опиняється поруч із героями.

З мінусів

Грим Ірми Вітовської. Хоча акторка і зазначала на презентації стрічки, що її маска дуже дорога і вона хотіла, аби обличчя виглядало максимально природньо, досягти цього не вдалося. Помітна відсутність міміки, закам’янілість емоцій.

Ірма Вітовська у гримі

Ірма Вітовська у гримі / Кадр з фільму

І другий момент — це графіка. Її небагато, але у кадрах вона помітно вибивається із загальної картини, не виглядає природньою (як би дивно це не звучало по відношенню до надприродних явищ, які вона передає). Тут, певно, здешевили або прогадали зі спеціалістом.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: