Канадсько-український гурт Balaklava Blues представив синг «Sex»

17 грудня Balaklava Blues випустив трек «Sex», в якому говорять про «нелюдське обличчя сексу».

У пісні поєднано дві історії. З одного боку це радянський дитячий фольклор — рахувалочки «Їхала машина тьомним лєсом», кажуть учасники. Вона є нісенітницею по суті, але ключовою фразою там є «інті-інті-інтірєс», який виходить на букву «С». Та «Вишел місяць із тумана, винув ножик із кармана». В контексті того, що на таких хорорових рахувалочках вирісло ціле покоління людей, які з дитинства були привчені носити ніж у кишені, та сюрреалістично-трагічного сексу у сучасній війні, учасники гурту знайшли ці всі поєднання правдивими та цікавими.

Другою лінією, як би «жіночою» відповіддю є відома «Пісня про Чорноморця»: який «вивів мене босую на морозець». Balaklava Blues переосмислили цей рядок і помістили його в інший контекст, який набрав іншого смислу, ніж в оригіналі пісні. Такий от симбіоз, плюс сучасна електронна обгортка і є піснею з назвою «Sex».

Це історія про те, що секс не завжди буває в задоволення від кохання двох людей. Часто це прикра, важка необхідність для виживання. З одного боку існують солдати, які змушені «випускати» свою сексуальну енергію, аби вона не перетворювалась на безконтрольну руйнуючу силу. А з іншого, на територіях, де проходять вийськові дії, живуть жінки з дітьми, чиї чоловіки або воюють, або загинули. Постачання харчів на такі території часто буває неможливим. І тому ці жінки змушені «міняти» своє тіло на банки «тушенки». Нелюдське обличчя сексу. Ось, про що ми хотіли сказати. Більш того, проблема насильницького сексу зараз є, на жаль, дуже актуальною в світі. І тому, ця пісня є болючою та зрозумілою не лише людям, які пережили війну, — пояснюють учасники.

  • Balaklava Blues — проект Марка та Марічки Марчик. Вони поєднують у своєму звучанні українські народні пісні та електроніку. Їх особливість — це кліпи, в яких вони використовують архівні відео та кадри, акцентуючи увагу слухачів на ситуацію на Сході України.