Ким був Андрій «Скрябін» Кузьменко поза музикою

Андрій Кузьменко / hochu.ua
Політика і Андрій Кузьменко
Чимало людей знають Кузьму Скрябіна, як активного поборника ідей Євромайдану, учасника Революції Гідності, а після — і волонтера, що неодноразово допомагав військовим на фронті і пораненим.
Утім відомо також, що під час Помаранчевої Революції співак виступав на підтримку тоді ще майбутнього президента України Віктора Януковича. Причину того, чому він це робив, Кузьма назвав тільки через 10 років.
За словами артиста, йому погрожували, що на 4 роки закриють виходи на радіо і телебачення. У той час Андрій Кузьменко працював на телеканалі «Інтер».
Я не в політиці вже 10 років, Слава Богу. Останній мій «гордий» вихід був за Януковича у 2004 році. Він був спровокований моєю роботою на «Інтері». Нам сказали чітко: або ви йдете, або ви не йдете, і на чотири роки вам закриті виходи на радіо і телебачення, — пояснював Кузьма в інтерв’ю ТСН.

Телепроект «Шанс» / Фото: журнал Viva!, телеканал «Інтер»
Він також розповідав, що тоді уперше дістав зброю з сейфу у будинку. Вдруге це сталося під час подій на Майдані.
Мені дзвонили по 150 разів і кричали, що я зрадник, а моя мала [донька] стояла і кричала: «Ющенко!». У мене завжди була законна зброя у хаті. І коли я відчув, що люди в афекті, і може якась пляшка з бензином полетіти, то я витягнув вінчестер із сейфу, — згадував Кузьма.
Коли ж почався Євромайдан, Андрій Кузьменко вже не виступав на його сцені. Сам співак пояснював це тим, що якщо до артиста прислухається хоча б невелика кількість людей, то він не має права кидати їм гасла.
Ще в одному інтерв’ю він казав, що причиною відмови від виступів є також небажання розділяти людей.
Я думаю, що моя присутність на тій сцені точно не зробила би тих юдей одностайнішими, тому що ми прекрасно розуміємо: є одна половина, яка мене розуміє, і друга, яка не розуміє, — казав Скрябін.
В інтерв’ю програмі «Світське життя» у 2014 році артист також пояснював, чому не йде у велику політику. За його словами, стати нардепом пропонувала не одна партія, але «сенс туди йти, якщо ти нічого не можеш?».
Від агітації за якусь політичну силу Андрій Кузьменко також відмовлявся, хоча, за його словами, пропозиції за це сягали мільйона гривень.
Сучасна війна і Крим у розумінні Кузьми
24 лютого 2014 року Кузьма виклав у мережу своє звернення до жителі східної України, «які не можуть зрозуміти Євромайдан». У ньому він закликав їх не бити своїх співвітчизників, які прагнуть щось змінити у країні, і подивитися, як живуть топ-чиновники.
Включіть телевізор і подивіться, як жила та сволота, куди він срав, у які золоті унітази. Все було за наші бабки! Подивіться, як живете ви… Перш ніж бити тих, хто міняє хоч щось у цій країні, подумайте, чи ви би хотіли, щоби ваші діти, онуки віддавали гроші на те, аби ті уроди срали у золоті унітази. Для мене немає Сходу і Заходу — всі однакові. Я всіх однаково люблю і поважаю, — говорив Кузьменко.
Вже за місяць після цього, в інтерв’ю ТСН, співак розповів, що не жалкує з приводу від’єднання Криму. На думку співака, влада як назвала його автономією, так і ставилася.
Моя позиція така: я навіть підозрювати не міг, що вони хочуть аж так [від’єднатися]. Я б волів жити з ними через паркан, в такому нейтралітеті, ніж в одній країні з ненавистю. Тому що, то вже відкрита ненависть була. Його [Крим] назвали Автономією, от так до нього і ставилися. З нього брали, але нічого не вкладали. Багаті люди робили там свої маєтки, які було видно через високі паркани з оливковими садами, а весь Крим… Кожен з нас прекрасно знає, як він виглядав, ніякої інфраструктури і височенні ціни, — сказав артист.
А вже у січні 2015 у Кременчуці співак критикував політику команди Порошенка. На його думку, в Україні не ведеться АТО, а йде війна.
Думаю, Порошенко також дограється з цією війною. Не можна витворяти те, що роблять вони. Ви ще гірші, ніж Путін і його пропагандистська машина, бо ви тут і гниєте зсередини. Це просто відсутність гідності, — звертався до можновладців співак.
Письменництво співака
На рахунку Андрій Кузьменка є чотири книжки та одна незакінчена — «К’юр, Крим і Я». Першу книгу — «Я, Побєда і Берлін» — він видав у 2006 році. До збірки увійшли дві повісті: «Я, «Побєда» і Берлін» та «Місто, в якому не ходять гроші», а також тексти відомих пісень гурту «Скрябін».

На рахунку Андрій Кузьменка є чотири книжки та одна незакінчена — «К’юр, Крим і Я». Першу книгу — «Я, Побєда і Берлін» — він видав у 2006 році. До збірки увійшли дві повісті: «Я, «Побєда» і Берлін» та «Місто, в якому не ходять гроші» (2008 року була записана аудіокнига), а також тексти відомих пісень гурту «Скрябін».
В основі першої повісті — пригоди з життя самого Андрія Кузменка. Він зі своїм другом Бардом подорожують до столиці Німеччини на старом автомобілі «Побєда». Юнак потрапляє в неабиякі пригоди, але простяцька винахідливість дає змогу вийти з будь-яких проблем.
Друга ж повість — написана у жанрі фантастики і оповідає про місто, в якому немає грошей.
2008 року була записана аудіокнига тривалістю три години сорок п’ять хвилин. Швидким темпом текст начитав сам Андрій Кузьменко. Щоправда, в ній помітні дикторські помилки: відчутно, що автор позіхає чи, роблячи неправильну інтонацію, каже «соррі» і перечитує речення ще раз.
У 2014 виходить друга книга Андрій Кузльменка — «Я, Паштєт і Армія».
У мене був дуже цікавий момент в армії. Він має називатись: «Я, Паштєт і армія». Паштєт – то мій друг армійський, який був кандидат біологічних наук, який хотів отруїти свого декана. І замість того, щоб його відправити в тюрму, його відправили в армію — тоді можлива була така заміна… — пояснює сам автор.
Наступного року виходить ще одна книга — «Я, Шонік і Шпіцберген». Також Андрій Кузьменко задумував книжку «К’юр, Крим і Я», утім так і не встиг її закінчити.
Вшанування пам’яті
Після смерті Кузьми, на місці його загибелі, встановили меморіальний знак. У Західному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України відкрили меморіальну дошку на честь пам’яті про Андрія Кузьменка. Крім того, у Луцьку відкрили пам’ятник на його честь, а на львівському марафоні «Grand Prix Lviv Half Marathon 2017» переможцям видавали медалі з портретом Кузьми.
На честь Кузьму в Україні також назвали низку вулиць: у Малині та Радомишлі Житомирської області, Фастові (Київська область) і Волновасі (Донецька область).
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: