Чим живе проект Palmo X і хто його авторка поза музикою

Співачка Ксенія Нема — за освітою архітекторка, працювала дизайнеркою інтер‘єру, графічною дизайнеркоюу, озвучувала рекламк, у 24 стати поп-авторкою

Співачка Ксенія Нема — за освітою архітекторка, працювала дизайнеркою інтер‘єру, графічною дизайнеркоюу, озвучувала рекламк, у 24 стати поп-авторкою / section.in.ua

Вивчитися на архітекторку, почати працювати дизайнеркою інтер‘єру, далі — перейти до графічного дизайну, потім додати ще озвучку реклами, а у 24 стати поп-авторкою, не закинувши, при цьому, попередньої діяльності. Такий шлях львів‘янки Ксенії Нема, яка є засновницею музичного проекту Palmo X. У її доробку — десятки концертів, англомовний альбом «Among the City Wolves» та другий, вже на етапі створення.

В інтерв‘ю «Секції» музикантка розповіла про свої труднощі, сумніви та стимули рухатися далі.

Про зайнятість і роботу-хобі

Зустрітися з Ксенією у перший-ліпший день важко. Про спілкування домовляємося за тиждень — піар-менеджерка каже, що співачка має щільний графік, часто розписаний до хвилини. Тож і на заплановану зустріч вона приходить вчасно.

Зазвичай я починаю робочий день о 6 ранку, а закінчую о 19:00, якщо немає форс-мажорних ситуацій. Раніше працювала і ночами. Але в якийсь момент зрозуміла, що це не добре для психіки, здоров’я. Побутує думка, що працювати вночі – це певна романтична частина, але насправді це просто відкладання роботи, — переконана дівчина.

У робочий день Ксенія може писати музику, робити озвучку або малювати новий інтерфейс. Все залежить від графіку завдань. На її думку, те, що музика не займає абсолютно усе життя — це добре. Інакше вона б стала рутиною, занадто тиснула. А додаткова робота радше розвантажу, ніж обтяжує, бо це працює як хобі.

Про початок кар’єри і музику

Я завжди займалася музикою, ходила в театральні, музичні гуртки. Грала у гурті з друзями по різних андеграундних клубах Львова. Утім за свій фах спочатку обрала архітектуру, — пригадує Ксенія.

Спочатку вона працювала за суміжною спеціальністю — розробляла дизайн інтер’єрів для житла. Згодом трохи змінила її — стала розробляти дизайн інтерфейсів. Але поступово, каже, захотілося чогось свіженького у житті. Це було бажання навчитися писати музику. Але не просто якусь її складову, а повністю весь комплект: від слів, до аранжування, зведення та інших процесів.

Так почалися роки самонавчання. За словами Ксенії, у 2014 не було ніяких курсів у Львові, де можна було би поспілкуватися з фаховими людьми, відтак довелося сідати за тематичні статті, слухати музику, «деконстрактити її і вчитися навпомацки».

З часом, опанувавши необхідні навички і знання, вона почала створювати перші композиції.

Хтось називає мою музику танцювальним попом, синті-попом, нью-вейвом. Я дуже багато класифікацій прочитала на свою адресу, але, як на мене, це просто поп-музика, яка має відголоски з іншими жанрами, — коментує свою творчість дівчина.

Такий жанр вона обрала, бо і досі пам’ятає пісні 90-х, на яких виросла. Не йдуть із пам’яті і яскраві картинки кліпів, і екстремальні елементи одягу того часу, «кислотні» кадри мультфільмів.

Це те, що, свого часу, дуже вплинуло на мене і, здається, я досить гармонійна з такою творчістю, — вважає Ксенія.

Про образ Palmo X

Образ Palmo X подекуди відрізняється від знайомих образів українських поп-співачок

Образ Palmo X подекуди відрізняється від знайомих образів українських поп-співачок / Фото з офіційной сторінки / facebook.com

Образ Palmo X подекуди відрізняється від знайомих нам образів українських поп-співачок. Він виважений, дещо загадковий. Складається відчуття, що візуальна складова тут не на першому плані. Головне — музика.

Замість оголеного тіла — мінімалістичного дизайну одяг, замість крикливого макіяжу — підкреслені риси обличчя.

Я би могла пожартувати, що виглядаю так, бо мене просто дивляться мої батьки *сміється*. Але якщо серйозно, коли ти робиш музику, створюєш її від початку до кінця, ти не бачиш змісту показувати якусь таку рису, яка б по суті мала бути між тобою і твоїм партнером, — вважає виконавиця.

Однак, підкреслює вона, ми не живемо у пуританські часи. І якщо жінка є харизматичною, вона може підкреслювати свій образ так, як цього хоче. І це не означає, що потрібно роздягнутися — справжня артистка може випромінювати сексуальність, енергію зсередини і ти вважатимеш її богинею.

Мені здається, я просто не така людина. Я зі школи таких старих хіпстерів, які любили музику, а не зображення. Зараз все побудоване на віжуалі і, відповідно, ти можеш виключити звук, а картинка буде впливати. Але якщо ти лишиш тільки звук — тут вже питання, — вважає співачка.

Загалом же, наголошує вона, Palmo X — це про інше і по-іншому.

Про гроші й інструмент-талісман

Це нормально, коли ти чогось хочеш і працюєш на свою мрію. Коли ти чимось починаєш займатися і розумієш, що робиш продукт, — Ксенія Нема

Це нормально, коли ти чогось хочеш і працюєш на свою мрію. Коли ти чимось починаєш займатися і розумієш, що робиш продукт, — Ксенія Нема / section.in.ua

Співачка запевняє: усе, з чим вона колись працювала і працює зараз для створення музики, придбане за її власні кошти. Хіба деякі інструменти подарували рідні чи друзі.

Інвестиції потрібні у будь-якій галузі. Коли вступаєш до університету вчитися на архітектора, мусиш мати певні гроші, щоби купити собі фарби, папір, ноутбук тощо. Відповідно, коли ти починаєш займатися музикою, тобі потрібен той чи інший інструмент, потрібно читати спеціалізовану літературу… Але спонсорських інвестицій від якоїсь примарної особи у вигляді мільйона у мене не було і, думаю, це добре, — каже Ксенія.

За її словами, у певний час ти просто починаєш робити свою справу краще і береш за це гроші. Спочатку маленькі, потім — більші. Очевидно, що на все і одразу їх не вистачає, але тут на підтримку йдуть кошти від озвучки реклами і дизайну.

У мене є друзі і батьки, які надихалися тим, що я роблю. Звідси — гітара, подарована мамою. Вона просто мені сказала: «Я бачу, що у тебе це виходить, тримай, — розповідає виконавиця.

Також, каже вона, є і бас-гітара — талісман. До того, як друг подарував її Ксенії, інструмент обійшов не одного музиканта.

У всіх, хто працював із нею, все виходило. А тепер це мій талісман, — додає співачка.

А от синтезатор, один з основних інструментів, вона придбала на кошти, зароблені, як каже, «кров‘ю і потом». Це були 14-годинні зміни продавчині у магазині жіночого одягу та аксесуарів. Доводилося постійно бути на ногах, від чого вже у молодому віці про себе заговорили пов’язані з цим хвороби.

На питання, чи не страшно вкладати гроші у свій музичний проект, Ксенія жартома відповідає, що завжди можна все продати і відбити частину назад.

Але якщо серйозно, то ні. Це нормально, коли ти чогось хочеш і працюєш на свою мрію. Коли ти чимось починаєш займатися і розумієш, що робиш продукт, а не проводиш час, тоді немає такого відчуття, — додає артистка.

Про фактори + / –

Сьогодні Ксенія Нема виступає перед аудиторіями своїх шанувальників і шанувальниць та працює над другим альбомом

Сьогодні Ксенія Нема виступає перед аудиторіями своїх шанувальників і шанувальниць та працює над другим альбомом / section.in.ua

Сьогодні Ксенія Нема виступає перед великими аудиторіями своїх шанувальників і шанувальниць. Працює вже над другим альбомом. Але і досі не відчуває себе на 100% впевненою в успіху.

Кожен раз, коли ти пишеш новий трек, створюєш щось нове, відчуваєш, що щось не так — можна краще. Більше, швидше, якісніше. І це завжди процес вдосконалення продукту і себе. Тому, мені здається, таке відчуття ніколи не зникне, — переконана співачка.

Але якщо зараз це бажання зробити з себе кращої ще кращу, то колись, у шкільні роки, у самовдосконаленні і русі вперед Ксенію стримувала низька самооцінка і відсутність віри у себе.

Я думаю, всім знайоме таке поняття, як булінг. Він мав місце у школі. Той період і ті люди виховали у мені одночасно характер і сумніви у собі: можливо, щось робиться не так, виглядає, — згадує Ксенія.

Однак згодом болісне невдоволення собою переросло в адекватне відчуття сумнівів і схильність до самокритики. Зрештою, каже артистка, якщо ти не самокритична і тобі постійно здається, що все окей, це означає, що ти або стоїш на місці, або просто неадекватна.

Серед стримуючих факторів, які, можливо завадили появі Palmo X раніше, було і розуміння відсутності розвинутої музичної індустрії у Львові та Україні загалом. Якщо ти не граєш комерціалізовану поп-музику, яка більше схожа на естраду, буде дуже важко.

Але це все можна подолати, повіривши у свою мрію. Зрештою, проекти, які добре продаються, але створені виключно для заробляння грошей, одразу видно. Я ж маю на меті доносити людям певні думки, ділитися своїми ідеями, — каже артистка.

Але там, де є стримуючі фактори, присутні і стимулюючі. Для Ксенії такими були люди, які досягли успіху, хоча і починали робити себе самостійно. А найбільшим драйвером було розуміння того, що життя одне і самій собі блокувати мрії — це по-дурному.

У світі немає нічого неможливого, якщо ми беремо такі речі, як кар’єра чи музика. Музика – це сфера, в якій дуже багато професій. Відповідно, навіть якщо ти не виступаєш на сцені, це не означає, що ти не можеш брати участь у написанні, створенні.  Коли тобі просто подобається робити якийсь продукт, це вже говорить про те, що ти можеш бути причетною до цієї сфери. Це мотивує, адже приходить розуміння, що у будь-якому випадку ти себе знайдеш, — вважає вона.

Про те, що можуть жінки

Ніколи не дозволяйте робити з себе об’єкт, предмет, бо ви людина з власними бажаннями, страхами, думками, — підсумовує співачка

Ніколи не дозволяйте робити з себе об’єкт, предмет, бо ви людина з власними бажаннями, страхами, думками, — підсумовує співачка / Фото з офіційной сторінки / facebook.com

Ксенія дотримується думки, що не варто собі відмовляти у чомусь, якщо ти жінка. Колись, зізнається, вона сама вважала за краще народитися хлопчиком, але потім зрозуміла, що чоловіки мають свої проблеми. А стать жодним чином не заважає їй розвиватися.

У житті вона іноді стикалася з сексистськими жартами в її сторону. Але переконана, що таким проявам можна покласти кінець. Варто поставити себе як професіоналка в роботі з перших днів — так, як це зробила Ксенія. Самі ж жарти засвідчують інтелект людини, яка їх каже.

А щодо вагань, чи починати свою справу, чи йти за мрією, можу сказати, що це нормально, якщо вагання є. Як нормально і те, що у вас не вийде з першого разу. Якщо ви ставите собі великі цілі, дуже довго до них йдете, у вас завжди буде чергуватися натхнення з занепадом, з депресією, — констатує Ксенія.

Крім того, вона додає: ніколи не варто чогось боятися. Головне — включати здоровий прагматизм і розуміти, де ти вже щось вмієш, а де варто докласти зусиль більше і довчитися.

Ніколи не дозволяйте робити з себе об’єкт, предмет, бо ви людина з власними бажаннями, страхами, думками. І ваше бачення світу має відображатися у тому, як ви живете, — підсумовує співачка.

Це одне з інтерв’ю серії «Вона може» у рамках проекту «Показові історії успіху жінок Львова і області».

Матеріал створений за підтримки МБФ «Український жіночий фонд». Інформація, яку представлено в матеріалі, не завжди відображає погляди Українського жіночого фонду.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: