BBC: зустріч Порошенка і Трампа організували за гроші. Україна це заперечує

Президент України Петро Порошенко з президентом США Дональдом Трампом

Президент України Петро Порошенко з президентом США Дональдом Трампом / Святослава Цеголко / twitter.com

Особистому адвокату президента США Дональда Трампа Майклу Коену таємно заплатили 400 тисяч $ за організацію зустрічі між президентом України Петром Порошенком і Трампом, пише BBC з посиланням на власні джерела в Києві.

Мова йде про зустріч у червні 2017 року.

За словами співрозмовників агентства, оплату здійснили посередники, які діяли в інтересах Порошенка. При цьому Коен не був зареєстрований як представник України, як того вимагає американське законодавство. Видання стверджує, що до такого кроку вдалися, оскільки українські лобісти і посольство України у Вашингтоні могли організувати тільки протокольну фотозйомку.

Порошенко ж потрібно було щось, що можна було б назвати «переговорами», — зазначає BBC.

Однією з причин, через яку Порошенко хотів зустрітися з Трампом, як стверджує BBC News, було його бажання налагодити їх відносини після ситуації з Полом Манафортом — колишнім главою передвиборного штабу Трампа. Він звільнився через публікації про його лобістську діяльність на користь «Партії регіонів». Видання пише, що невдовзі після зустрічі в Україні припинили антикорупційне розслідування відносно Пола Манафорта.

Згідно з повідомленням, колишній помічник Порошенка звернувся за допомогою до неназваного українського депутата. Він, в свою чергу, через особисті контакти в єврейській благодійній організації у штаті Нью-Йорк вийшов на Майкла Коена.

За інформацією одного з джерел, Коену заплатили 400 тисяч $ за зустріч. Друге джерело уточнило, що загальна сума становила 600 $ тисяч.

Видання зазначає, що на даний момент невідомо, чи знав Трамп, що зустріч з Порошенком була оплачена.

Жодна зі сторін не підтвердила BBC News інформацію про створення каналу зв’язку і виплату грошей.

Пізніше а адміністрації президента України публікацію BBC назвали «відвертою брехнею, наклепом і фейком», пише УП.

Оскільки в процесі підготовки даного матеріалу було проігноровано коментар про недостовірність цієї інформації, ми вимагаємо його спростування. В разі, якщо це не відбудеться, залишаємо за собою право подати позов до суду, — наголошують в адміністрації українського президента.

  • Переговори президента України Петра Порошенка з президентом США Дональдом Трампом і віце-президентом Майком Пенсом відбулися 20 червня 2017 року у Білому домі.
  • У США Полу Манафорту були пред’явлені звинувачення, пов’язані з його лобістською діяльністю на користь «Партії регіонів». Це сталося в рамках розслідування російського втручання у вибори США, яке веде спецпрокурор Роберт Мюллер.

Читайте також: Як в Україні діє процедура імпічменту

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: