Міносвіти пропонує змінити порядок зарахування дітей у школи

Дошколяр

Фото ілюстраційне / Ben White / unsplash.com

Згідно з проектом, поняття «конкурс у перший клас» скасовується.

Міністерство освіти і науки України розмістило на сайті для публічного обговорення проект Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, пише видання «Тексти».

Над проектом Порядку працювала робоча група за участі представників місцевих органів влади, адміністрацій шкіл, громадських організацій, що представляють інтереси батьківської спільноти.

Документ описує механізми зарахування дітей до початкової (1-4 клас), базової (5-9 клас) та старшої (10-11 клас) школи.


«Конкурс у перший клас» скасовується

Зокрема, новий порядок зарахування до початкової школи ґрунтується на засадах її територіальної доступності. Тобто, кожна школа має прийняти дитину, яка живе на території її обслуговування.

Цей принцип закладено в Законі «Про освіту». Так, гарантується першочергове право дитини з цієї території навчатися в державній чи комунальній школі.

Отже, поняття «конкурс у перший клас», яке вже багато років викликає нарікання з боку батьківської спільноти, відходить в минуле.

Наразі в проекті Порядку передбачено, що для зарахування дітей у 1-й клас батьки мають подати пакет документів до 31 травня. При цьому, присутність дитини під час подання заяви чи в процесі її зарахування не є обов’язковою.

Зі свого боку, адміністрація шкіл та місцеві органи влади мають вжити вичерпних заходів для зарахування всіх дітей з території обслуговування. Це відкриття додаткових класів, інклюзивних чи спеціальних, або зміна організації освітнього процесу, зокрема, запровадження змінності в навчанні.

Наказ про зарахування усіх дітей до 1-го класу видається не пізніше 1 червня (перша, основна хвиля зарахування) і оприлюднюється в закладі освіти.


Дитину за бажанням можна віддати до школи не за місцем проживання

Батьки також мають право подати документи на зарахування дитини в інші школи (не за місцем проживання) на вільні місця. Інформація про наявність таких місць розміщується в закладі, на його сайті або сайті відповідного органу управління освіти впродовж трьох робочих днів з дня їх появи. Зарахування на вільні місця відбувається до 15 червня (друга, додаткова хвиля зарахування).

У запропонованому Порядку також докладно описані механізми зарахування та переведення учнів до гімназій (5-9 клас) та ліцеїв (10-11 клас). Окрім цього —  умови та порядок відрахування учнів із закладів середньої освіти.

  • Усі пропозиції, що надходитимуть до Міністерства під час громадського обговорення, будуть ретельно опрацьовані робочою групою та запропоновані до включення в проект документа. Пропозиції та зауваження можна надсилати до 25 березня 2018 року на електронну адресу v_bozhinskiy@mon.gov.ua

Читайте також: Басейни у Львові. Ціни, адреси та розклад