НБУ влітку припинить випуск дрібних монет. Як заокруглюватимуть суми у чеках

У випадку відсутності монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок підприємства торгівлі та сфери послуг проводитимуть заокруглення загальних у чеку сум.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Національний банк України з 1 липня припиняє додатковий випуск у готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок. У випадку відсутності дрібних монет, підприємства торгівлі та сфери послуг проводитимуть заокруглення чеку, коли покупець платить готівкою.

Заокруглення здійснюватимуть за такими правилами:

  1. сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;
  2. сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

У разі наявності в покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися. У  разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами.

При цьому, заокруглення не здійснюватиметься під час безготівкових розрахунків.

Національний банк не вилучатиме з обігу монети дрібних номіналів. Вони і надалі перебуватимуть в обігу та використовуватимуться як засіб платежу.

  • 14 березня Національний банк України презентував нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень. Вони з часом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз у обігу.

Читайте також: В Україні монетизували пільги на проїзд. Що це означає

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: