Кіберполція закрила 4 популярних в Україні ресурси для перегляду фільмів

6 травня кіберполіція спільно з Нацполіцією під керівництвом Генпрокуратири припинили діяльність чотирьох піратських інтернет-ресурсів: kinogo.co.ua, uafilm.top, ukrfilm.top, kino-hd.top.

Щомісячно за рекламу на піратських онлайн кінотеатрах зловмисники отримували кілька тисяч доларів, які розподіляли між собою. Один зі спільників — діючий співробітник фіскальної служби України. Наразі за місцем проживання зловмисників та в одному з регіональних управлінь Державної фіскальної служби України провели обшуки. Роботу усіх чотирьох піратських ресурсів припинено.

Щодня ці сайти налічували більше 100 тисяч переглядів, а сайт kinogo.co.ua є одним із найвідоміших піратських ресурсів в інтернеті.

Працівники кіберполіції встановили: до адміністрування та просування цих піратських ресурсів були причетні двоє братів 38 та 32 років. Обидва — мешканці Дніпропетровщини.

Для охоплення більш широкої аудиторії, вони поширювали інформацію про діяльність своїх ресурсів у соціальних мережах, створюючи відповідні публічні групи.

За приблизними оцінками, зловмисники щомісячно заробляли декілька тисяч доларів на рекламі, розміщеній на цих сайтах.

Триває досудове розслідування у межах розпочатого кримінального провадження за ч.3 ст. 176 (Порушення авторського права і суміжних прав) КК України. Спільникам загрожує штраф або позбавлення волі до шести років.