Голова Верховної Ради підписав закон про Антикорупційний суд. У ньому майже 2 тисячі правок

Текст про Вищий антикорупційний суд

Текст про Вищий антикорупційний суд / Верховна Рада України / twitter.com

9 червня Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про Антикорупційний суд. Напередодні, 7 червня, за створення в Україні Вищого антикорупційного суду у другому читанні проголосували 317 народних депутатів.

Перед цим народні обранці розглянули 1 927 поправок до закону.

Чи не основним каменем спотикання для ухвалення закону раніше були пункти, які стосувалися ролі міжнародних експертів.

Зокрема, представники Реанімаційного пакету реформ зазначали, що «законопроект… суперечить основній рекомендації Венеційської комісії — не передбачає ключової ролі міжнародних донорів у доборі антикорупційних суддів».

Так, законопроект надає експертам, номінованим міжнародними донорами, замість ключової, виключно дорадчу роль у доборі антикорупційних суддів. … Висновки експертів Громадської ради доброчесності мали не допустити проходу недоброчесних суддів до нового суду, — йдеться у заяві, опублікованій на сайті Реанімаційного пакету реформ.

Відповідно до внесених змін, не менше 3 з 6 членів Ради міжнародних експертів можуть накласти вето на будь-яку кандидатуру, запропоновану до суду Вищою кваліфікаційною комісією суддів (ВККС). Після цього кандидатуру розглядають на спеціальному засіданні. У ньому беруть участь ВККС і Рада експертів. Якщо більшість складу цього спільного засідання та мінімум половина міжнародних експертів не підтримають кандидатуру, вона припиняє участь у конкурсі на посаду в Антикорупційному суді.

Петро Порошенко

Петро Порошенко / pravda.com.ua

Закон також передбачає, що Вищий антикорупційний суд буде сформований протягом 12 місяців і почне свою роботу за умови призначення не менше 35 суддів.

Андрій Парубій і Петро Порошенко переконані: суд запрацює вже до кінця поточного року.

Про Антикорупційний суд ми писали раніше

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: