Як зняти якісне відео на смартфон

Видання The New York Times склало добірку рекомендацій для тих, хто хоче по-справжньому розкрити можливості смартфонів для відеозйомки. Якщо раніше про записи якісного ролика можна було не мріяти, то зараз ситуація змінилася — Стівен Содерберг, наприклад, зняв свій останній фільм, трилер «Не в собі», повністю на iPhone 7 Plus.

Пропонуємо ознайомитися з порадами фахівців (адаптований переклад зробило видання Ain.ua).

З чого складається гарне відео

Композиція: щоб записати вражаючий ролик, ретельно стежте за тим, як об’єднуються між собою елементи в окремій сцені і плані. Використовуйте екран свого гаджета, наче художник полотно: з’єднуйте форми, кольори, лінії і текстури у встановлених рамках.

Освітлення: світло не тільки виділяє об’єкт вашої зйомки, але і викликає у глядача емоції. Експериментуйте з освітленням і пам’ятайте, де саме розташовується джерело світла. Наприклад, місячне світло в безхмарну ніч створює неприємні тіні на обличчі героя, в той час як похмурий або туманний день забезпечить вас більш м’яким і приємним світлом. І пам’ятайте, що одного разу сказав легендарний кінорежисер Мартін Скорсезе: «Світло — це основа того, хто ми є і того, як ми розуміємо себе».

Точка зйомки: запитайте себе «Де я буду направляти свою камеру і під яким кутом?». Розгляньте це питання і більш фігурально: «Як ця точка зйомки допоможе мені краще розповісти історію?». Деякі відео схожі на селфі і використовують дуже суб’єктивну точку зйомки, щоб забезпечити занурення глядачів. Для інших роликів краще застосувати більш відсторонену, не персоналізовану позицію. А коли знімаєте маленьких дітей або немовлят, опускайтеся на коліна або взагалі лягайте на підлогу.

Як зазначає видання, відео можна вважати вдалим не тільки через технічну досконалість. Іноді може вийти просто смішно, часом сама історія провокує напругу, смуток або навіть хаос. Автор тексту Террі Салліван згадує два таких приклади. Перший — відрізок картини «Відьма з Блер», з вибаченнями однієї з героїнь. У кадрі з’являється лише частина особи, при цьому якість запису і звуку залишає бажати кращого, проте минуле сприймається як справжній хоррор і є відчуття, що за межами кадру знаходиться щось по-справжньому потойбічне.

Друга сцена, яка надихає Саллівана, з фільму «Роккі», де Сильвестр Сталлоне говорить з героїнею Талії Шайр про те, що не може зможе здолати чемпіона в поєдинку. Майже дві хвилини камера неспішно стежить за тим, як боксер висловлює свої думки. Автор NYT вказує, який вплив має в даному випадку звук і вважає цю сцену з «Роккі» сучасним переосмисленням давньогрецької скульптури «Вмираючий галл».

Відтак, гарне відео багато в чому спирається на візуальний рівень, але історію можна розвивати і іншими способами. Не упускайте цих можливостей.


Перевірте налаштування

Салліван відзначає, що для гарної зйомки відео на смартфон важливо упевнитися в правильному налаштуванні смартфона. Виберіть дозвіл для запису (зазвичай знімають в 1080p або 4K), а також виставте фреймрейт. Останнє — кількість знятих кадрів на секунду. Чим вона вище, тим більш плавним здається рух предметів.

Більшість аматорських відео на смартфон записані при 30 кадрах/сек, але багато відеографів віддають перевагу більш кінематографічним 24 кадрам/сек. Для екшн-сцен, у свою чергу, краще підійде запис при 60 кадрах/сек. Також не забувайте про обсяг пам’яті на смартфоні — вага 4K-відео, наприклад, приблизно в чотири рази перевищує обсяг аналога, записаного в 1080p.

Ще один невелика, але важлива порада від NYT: завжди тримайте об’єктив вашого смартфона в чистоті. Перевіряйте його стан перед записом і тоді ви не отримаєте розмитих або нечітких відео.


Як  поліпшити якість відео на смартфон

Салліван каже, що зйомка відео на смартфон — не інтуїтивне заняття, а через компактність такі камери жертвують багатьма зручностями. Наприклад, у смартфонів немає виступаючої ручки для надійного хвату і більшість з них використовують цифрове, а не оптичне наближення, яке погіршує якість. Тому, варто врахувати ще кілька рекомендацій:

  • знімайте в горизонтальній орієнтації;
  • не допускайте, щоб джерело світла знаходилося за спиною об’єкта;
  • знімайте двома руками, для кращої стабілізації;
  • зафіксуйте фокус і експозицію;
  • покращте якість аудіо — запишіть його на мікрофон, і потім синхронізуйте з відео;
  • спробуйте ефекти слоу-мо і тайм-лапса. Перший дозволяє короткочасно знімати з підвищеним фреймрейтом, «розтягуючи сцени», а другий, навпаки, значно прискорює записане.