Тест 4G. Як перевірити сумісність смартфонів та сімкарт

Вже навесні оператори мобільного зв’язку обіцяють запустити тест нової послуги — 4G. «Секція» розповідає, як дізнатися, чи підтримує ваш смартфон та сімкарта четверте покоління мобільного радіозв’язку.

Тест 4G. Як перевірити сумісність смартфонів та сімкарт

У мережі «Київстар» перевіряти, чи працюватиме 4G, потрібно за двома окремими кодами: для смартфону і сімкарти. Код для карти — *245*4 #, а для телефону — *245*5#.


Тест 4G. Як перевірити сумісність смартфонів та сімкарт

Власники «Vodafone Україна» можуть відправити USSD-запит на номер *222# . У відповідь оператори висилають повідомлення з результатами перевірки, а також з інформацією про те, де можна замінити SIM-карту на USIM. Заміна карт в цих мережах є безкоштовною.


Тест 4G. Як перевірити сумісність смартфонів та сімкарт

Абонент lifecell можуть дізнатися, чи підтримує смартфон і карта цей стандарт, або подзвонивши до колл-центру за номером 5433, або у додатку «Mій lifecell». Додаток потрібно попередньо оновити.  Якщо сімкарта не підтримує 4G, її можна обміняти у будь-якому з магазинів lifecell за ₴30. При цьому абоненту нараховується 1 ГБ мобільного інтернету.


  • 4G — четверте покоління мобільного зв’язку. Воно повинне забезпечити більш швидку передачу даних в мобільних мережах. Виробники запевняють, що під час пікових навантажень 4G-мережі зможуть забезпечити до 100 Мбіт/с при завантаженні і до 50 Мбіт/с — при відправці даних. Швидкість 3G у середньому 2,5 Мбіт/с.
  • 18 серпня 2017 року Кабінет міністрів України вніс зміни в «План використання радіочастотного ресурсу України», згідно з якими діапазон 1800 МГц офіційно відкритий для запровадження технологій 4G.
  • 9 листопада 2017 Національна комісія призначила перший в Україні тендер на отримання ліцензій для запровадження зв’язку нового поколіннія 4G на 23 січня 2018 р. Для участі у тендері подали заявки оператори мобільного зв’язку «Київстар», Vodafone Україна та lifecell.
  • 31 січня 2018 року відбулись торги за ліцензії. Оператори Vodafone Україна, Lifecell та «Київстар» запропонували за 4G-ліцензії ₴2 млрд 456 млн. Найбільшу кількість лотів на торгах за отримання 4G-ліцензій на частоти 2600 МГц узяв «Київстар».
  • Наступний аукціон ліцензій на частоти в діапазоні 1800 МГц відбудеться 6 березня 2018 року. Запуск мережі 4G заплановано на весну 2018 року. Спочатку у великих містах, потім у менших містах.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: