Євросоюз хоче, аби українці додатково платили 7 євро за в’їзд у Шенгенську зону

Громадян держав, які мають безвізовий режим з Євросоюзом, можуть змусити оформлювати спеціальний дозвіл за 7 євро на в’їзд у Шенгенську зону.

Таке рішення ухвалили посли Євросоюзу на засіданні 25 квітня. Однак ці правила стануть чинними, якщо їх підтримає Європарламент та Рада ЄС.

У повідомленні Європейської Ради зазначено, що громадяни держав, які мають безвізовий режим з країнами Євросоюзу (зокрема й українці з біометричними паспортами), мають платити 7 євро. Це — вартість спеціального дозволу на в’їзд у Шенгенську зону, який потрібно буде заповнювати через інтернет. Цей документ перевірятимуть за базами даних ЄС та Інтерполу.  Якщо заборон чи зауважень не буде, людина отримає дозвіл на в’їзд у Шенгенську зону. Термін розгляду інформації з винесенням відповідного рішення не буде перевищувати 96 годин.

При цьому такий дозвіл не означатиме, що людина 100% перетне кордон. Остаточне рішення прийматиме прикордонник.

Дозвіл на в’їзд діятиме три роки.

Для того, аби нові правила набрали чинності, їх ще повинен підтримати Європейський парламент і затвердити Рада ЄС.

  • Безвізовий режим між Україною та Європейським союзом — статус, що дозволив громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн Європейського Союзу без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу. Почав діяти з 11 червня 2017 року. Українці, які мають біометричні паспорти, можуть приїжджати в країни ЄС з діловою чи туристичною метою або в сімейних справах на термін до 90 днів протягом 180-денного періоду протягом року.

Читайте також: Страхування життя в Україні: що це, як працює і які є ризики