Вступників, які погодяться працювати у селі, зараховуватимуть до ВНЗ першими

Вступники на спеціальності «Освіта/Педагогіка» та «Охорона здоров’я», які укладуть угоду про відпрацювання не менше 3 років в селі або селищі міського типу, матимуть право на першочергове зарахування до медичних та педагогічних вищих навчальних закладів.

Про це під час брифінгу розповіла директорка департаменту освіти і науки ЛОДА Любомира Мандзій, пише Дивись.info.

У цих населених пунктах мають визначитись, що в них буде потреба у вчителі чи лікарі через певний період часу. Після цього сільська чи селищна рада має прийняти рішення, що вони зможуть забезпечити цього випускника проживанням і місцем роботи. Тоді вони подають відповідні заявки нам, — каже Любомира Мандзій.

За її словами, конкурс оголошуватимуть серед претендентів, які будуть вступати цього року. Коли вони будуть підписувати договір, то погоджуватимуться на зазначені умови. Тоді разом з документами на вступники подаватимуть скерування від області.

Після закінчення навчання випускник повинен буде протягом місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір та почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, він буде відшкодувати кошти, витрачені вишем на його підготовку.

  • Таке рішення прийняв Кабінет міністрів України. Документ набрав чинності 1 січня 2019 року й діятиме починаючи зі вступної кампанії 2019.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: