Петиція про відставку Богдана з посади голови АП набрала потрібні голоси

23 травня на сайті глави держави з’явилася петиція з вимогою «негайної відставки Глави Адміністрації Президента України» Андрія Богдана. 25 травня петиція зібрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів.

Автор петиції, Олександр Василевський, зазначив, що відставка потрібні «через порушення закону Про очищення влади (люстрацію)».

За законом України. Щоби петицію розглянув Президент, вона має зібрати не менше 25 тисяч підписів.

  • Президент Володимир Зеленський 21 травня призначив Андрія Богдана главою своєї Адміністрації. 24 травня ГО «Громадський люстраційний комітет» через це призначення подав до суду позов проти Президента.
  • Андрій Богдан — юрист, працював урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики у Кабміні Миколи Азарова (2010–2014). Відомий як адвокат бізнесмена Ігоря Коломойського. Був юридичним радником Зеленського під час виборчої президентської кампанії.
  • Крім того, на сайті Президента України 22 травня зареєстрували петицію за відставку Володимира Зеленського. Менш ніж за добу вона набрала 25 тисяч підписів, необхідних для розгляду. Глава Адміністрації назвав петицію «смішним жартом».