Стала відома вартість квитків і тестового майданчика Hyperloop в Україні

DevLoop, North Las Vegas / hyperloop-one.com

Керівник проекту HypeUA з будівництва Hyperloop в Україні озвучив приблизну вартість будівництва тестового майданчика у Дніпрі, а також орієнтовну ціну квитків в інтерв’ю «Громадському радіо».

Будівництво тестового майданчика  Hyperloop в Україні може коштувати від 11 до 17 мільйонів доларів.

Наші економісти та інженери підрахували, що будівництво Hyperloop мінімум в два рази дешевше, ніж будівництво євроколії. Наразі на європейському континенті один кілометр колії коштує 40 мільйонів доларів. Якщо ми говоримо про Hyperloop, то це від 11 до 17 мільйонів доларів. Тестовий майданчик —  це півкілометра, тобто не такі значні гроші, — розповів Олександр Озеран, керівник проекту HypeUA.

Також він розповів про орієнтовну вартість квитків на потяги Hyperloop.

Якщо термін окупності потяга складе десятки років, то звичайно, квиток може бути недорогим. Якщо нам потрібно окупити швидко, то квиток може коштувати близько 4 тисяч гривень. Але саме сума 500-600 гривень закриває вартість на обслуговування потягу та на його роботу, — повідомив директор проекту.

  • 22 лютого у Мінінфраструктури заявили, що наступного року Україна може почати будівництво тестового майданчика в місті Дніпро для впровадження надшвидкісного сполучення типу Hyperloop за кошти приватних інвесторів.
  • Поки що Hyperloop не запустили на повну у жодній країні світу. Однак, 11 травня 2016 року компанія Ілона Маска у пустелі штату Невада провела перше успішне випробування. Капсула всередині спеціальної труби змогла розігнатися до швидкості у 187 км/год за 1,1 секунди.
  • За оцінками незалежного аналітичного центру UIF, якби маршрут Hyperloop, наприклад, проклали зі столиці до Одеси, час у дорозі зайняв би 31 хвилину, а зі Львова до Києва — 35 хвилин. Однак з інвестиційної точки зору проект, на жаль, не доцільний для реалізації у нас.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: