В Україні змінили термін призову. Стала відома причина

Доповнено. Продовження терміну призову громадян України на строкову військову службу до грудня зумовлено насамперед збільшенням чисельності призовників для комплектування військ Національної гвардії та Державної прикордонної служби України.

Про це повідомив 11 вересня Генеральний штаб Збройних сил України (ЗСУ).

Там також зазначили, що продовження терміну призову дозволить призовним комісіям якісніше провести заходи вивчення, проходження медичного огляду, підбору та призначення призовників до команд вищевказаних військових формувань.


10 вересня своїм указом Президент Петро Порошенко збільшив термін призову на строкову військову службу у 2018 році з двох до трьох місяців.

Документ вносить зміни до попереднього указу від 15 лютого. Згідно з ним, осінній призов пошириться ще на один місяць і триватиме з жовтня по грудень 2018 року.

В Україні призову до війська підлягають чоловіки віком від 20 до 27 років, визнані придатними до стройової підготовки і які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії.

Хто не підлягає призову до армії

Є низка підстав для відстрочки від призову:

  • сімейні обставини — опікунство над непрацездатними родичами; дружина-інвалід; вагітна дружина; дитина-інвалід; двоє і більше дітей; дитина у віці до 3-х років; самостійне виховання дитини; сирітство; брат на строковій службі у цей час.
  • стан здоров’я — якщо офіцера визнали тимчасово непридатним до військової служби, тривалість відстрочки становитиме 1 рік.
  • навчання — інтернатура, аспірантура, докторантура. Також мають право на відстрочку особи молодші 21 року, які здобувають освіту за денною формою.
  • професійна діяльність — священнослужителі; кандидати (доктори) наук, які працюють на посадах за спеціальністю; педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів з повною вищою освітою; медичні працівники, за умови повного навантаження на займаній посаді, у сільській місцевості; сільські, селищні, міські голови — на термін виконання ними цих повноважень; поліцейські — на весь період їхньої служби.
  • не підлягають призову підозрювані у кримінальних злочинах.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: