Суд призначив умовне покарання двом нападникам на табір ромів біля Львова

Учасники праворадикальної організації С14 спалили намети та речі ромів

Учасники праворадикальної організації С14 спалили намети та речі ромів / Сергій Мазур / facebook.com

Перемишлянський районний суд Львівської області визнав винними, але постановив не ув’язнювати двох нападників на ромський табір, які вчинили злочин минулого року. 23 червня неповнолітні спільно з іще 12 особами розгромили поселення та завдали ножових поранень мешканцям табору, внаслідок чого один із ромів загинув.

Суд встановив, що двоє підлітків за попередньою змовою вирішили зруйнувати табір ромів. Крім того, вони домовилися вигнати його мешканців з лісосмуги біля перехрестя вулиць Трускавецької та Тролейбусної, де і базувався табір.

Згідно з судовим рішенням, хлопці, спільно з іще 12 співучасниками, розробили план дій, озброїлися ножами, металевими трубами, дерев’яними палицями, ланцюгами та молотком. Коли вони опинилися на території поселення, протягом 5 хвилин розгромили табір, а також били і наносили ножові поранення ромам.

У процесі судового розгляду прокуратура Львівської області та обвинувачені уклали угоду. Згідно з нею, нападники визнали свою провину в повному обсязі та погодилися співпрацювати зі слідством.

Неповнолітніх визнали винними відповідно до ч. 4 ст. 296 КК України — «Хуліганство, вчинене групою осіб, із застосуванням холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень». Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Суд взяв до уваги позитивні характеристики нападників за місцем проживання, активне сприяння розкриттю злочину, а також те, що вони неповнолітні, та призначив покарання у вигляді 4 років і 6 місяців позбавлення волі. Але на підставі ст. 75 КК України «Звільнення від відбування покарання з випробуванням» відпустив винних додому. Хлопцям призначили умовний строк на півтора роки.

Також нападники мають сплатити по 9300 ₴ судових витрат кожен.

Вирок можна оскаржити протягом 30 днів.

Відомо, що обом винним було по 17 років. Вони навчалися в 11 класі ліцею ім. Івана Пулюя.

  • Справа про ще 12 нападників, трьох з яких обвинувачують у вбивстві, наразі знаходиться на розгляді в суді.