«Укрзалізниця» підписала договір на 1 мільярд $ про постачання нових локомотивів

Тепловоз ТЕ33А — вантажний тепловоз з асинхронним тяговим приводом розрахований для залізниць з колією 1520 мм

Тепловоз ТЕ33А — вантажний тепловоз з асинхронним тяговим приводом розрахований для залізниць з колією 1520 мм / David Gubler / bahnbilder.ch

Компанія GE Transportation і «Укрзалізниця» підписали угоду на суму близько $1 млрд про постачання тепловозів, їх локалізації і обслуговування.

Про це йдеться в релізі «Укрзалізниці» від 23 лютого.

Виробництво локомотивів стартує на початку 2018 року в США, перші поставки заплановані на осінь.

Перший етап передбачає поставку в кінці 2018 року і першому кварталі 2019 року 30 вантажних дизельних локомотивів GE ТЕ33А з рівнем локалізації 10%, — відзначили в компанії.

За всю історію УЗ придбала лише 8 нових локомотивів, зазначив в.о. глави компанії Євген Кравцов.

Rafael Santana, President & CEO, GE Transportation

Rafael Santana, President & CEO, GE Transportation / ge.com

Рамкова угода терміном на 15 років передбачає, що з часом рівень локалізації буде доведений до 40%, обсяг поставок локомотивів до 2034 року досягне 225. У рамках реалізації угоди в Україні повинна бути також створена база для довгострокового технічного обслуговування тепловозів GE і модернізовані 75 локомотивів з існуючого парку Укрзалізниці.

За словами глави GE Transportation Рафаеля Сантани, ця угода — найбільший контракт GE в Україні за всю історію. Він вважає, що це може служити «каталізатором залучення міжнародних інвестицій та прискорення економічного зростання України».

  • У квітні відбудеться перше у 2018 році планове підвищення цін на квитки для пасажирів «Укрзалізниці» на 10%. Тарифи на пасажирські перевезення залізничним транспортом планують індексувати двічі на 10-12% упродовж року.
  • Раніше Євген Кравцов пояснював необхідність підвищення тарифів тим, що на сьогодні пасажирське господарство для УЗ є збитковим і його субсидують за рахунок вантажного.
  • Від 18 січня на сайті «Укрзалізниці» можна купувати і бронювати квитки з пересадками. На сторінці резервування і придбання проїзних документів у випадку відсутності прямих квитків з’являється додаткова кнопка «пошук маршрутів з пересадкою».
  • Україна наступного року може почати будівництво тестового майданчика в місті Дніпро для впровадження надшвидкісного сполучення типу Hyperloop.