У квітні «Укрзалізниця» підніме ціни на квитки

У квітні відбудеться перше у 2018 році планове підвищення цін на квитки для пасажирів «Укрзалізниці» на 10%. Про це повідомляє ЦТС.

Перший етап зростання цін на квитки в поїздах на 10% ми плануємо орієнтовно з 1 квітня. Отримані кошти спрямуємо на розвиток пасажирської інфраструктури. Зараз ми закуповуємо пасажирські вагони, які виробляє національний виробник. Досить швидкими темпами здійснюється модернізація вагонів, інвестуємо в ремонт рухомого складу, — розповів директор з економіки та фінансів компанії Андрій Рязанцев.

Він також запевнив, що гроші, отримані УЗ в результаті підвищення тарифів, підуть на спеціальний інвестиційний рахунок. За ці кошти буде забезпечуватися підвищення якості пасажирських перевезень.

  • Щорічно в УЗ кілька разів змінює ціни на квитки для пасажирів. Вартість коливається в залежності від сезону: чим більший попит на перевезення, тим вище ціна.  Літні перевезення одні з найдорожчих для пасажирів. Дорожче — тільки в період з 25 по 30 грудня. Найдешевші перевезення на 9 травня — у цей день на квитки надається 20-відсоткова знижка.
  • Тарифи на пасажирські перевезення залізничним транспортом планують індексувати двічі на 10-12% упродовж року.
  • Раніше Євген Кравцов пояснював необхідність підвищення тарифів тим, що на сьогодні пасажирське господарство для УЗ є збитковим і його субсидують за рахунок вантажного.
  • Від 18 січня на сайті Укрзалізниці можна купувати і бронювати квитки з пересадками. На сторінці резервування і придбання проїзних документів у випадку відсутності прямих квитків з’являється додаткова кнопка «пошук маршрутів з пересадкою».