Цього місяця у Львові відкриють станцію компостування органічних відходів

Цього місяця у Львові відкриють станцію компостування органічних відходів

Цього місяця у Львові відкриють станцію компостування органічних відходів / city-adm.lviv.ua

Перша міська станція компостування органічних відходів запрацює у Львові у серпні. Найближчим часом у місті почнуть встановлювати спеціальні контейнери для збору «мокрого» сміття, у які збиратимуть харчові та зелені відходи. 3 них робитимуть корисний компост, який можна буде використовувати як добриво.

Ідею відкриття станції компостування запропонували львівські екоактивісти. Станція працюватиме на вулиці Пластовій, поруч із територією майбутнього сміттєпереробного заводу, будівництво якого розпочнеться цього року.

Механізована станція компостування зможе забезпечити переробку 30 тисяч тонн органічних відходів на рік. Фірма «АВЕ Львів», що займається вивезенням сміття, додатково встановить 226 контейнерів для збору органічних відходів, «ДВ ВЕЙСТ-ГРУП» — 72 контейнери, а «Львівспецкомунтранс» — 40. Компанія «Грінера Україна» в Галицькому районі не встановлюватиме додаткових контейнерів, адже вони там вже є. Натомість решта перевізників ще визначаються з кількістю та місцем розміщення контейнерів.

У мерії кажуть, що всі контейнери матимуть кришки та будуть герметичними.

Нові контейнери не вплинуть на тариф на вивезення сміття для мешканців Львова, адже об’єм відходів залишиться незмінним.