Вчені наблизилися до розробки універсального тесту на рак. У 70% пацієнтів вдалося виявити недуг

Вчені наблизились до одного з найбільших досягнень в медицині — універсального тесту крові на рак.

Команда Університету Джонса Гопкінса (США) випробувала метод, який виявляє вісім форм захворювання, пише BBC Україна. Він передбачає щорічне обстеження з виявлення раку на ранніх стадіях.

Пухлини залишають крихітні сліди під час мутації ДНК та білки, які є в крові. Випробовування провели на 1005 пацієнтах з раком яєчників, печінки, шлунку, підшлункової залози, стравоходу, кишківника, легень, який ще не поширився на інші тканини. У 70% виявили рак.

Раннє виявлення захворювання є критичним, і результати дуже цікаві. Я думаю, це може мати величезний вплив на смертність від раку, — каже лікар медичної школи Університету Джонса Гопкінса Крістіан Томасетті.

П’ять з восьми видів раку не мають методів діагностування на ранніх стадіях. Наприклад, рак підшлункової залози має лише кілька симптомів. Його виявляють настільки пізно, що чотири з п’яти пацієнтів помирають того ж року, коли в них діагностували це захворювання.

Тест поки випробовують на людях, в яких не діагностували рак.

Надія полягає в тому, що він може доповнювати інші інструменти обстеження, такі як маммографія та колоноскопія.

Ми передбачаємо аналіз крові, який зможемо проводити раз на рік, — каже лікар.

Новий тест може виявити рак молочної залози.

Видання Science пише, що такий тест є важливим відкриттям, оскільки він шукає мутовану ДНК та білки. Аналіз збільшення кількості мутацій та білків дозволить виявити більш широке коло ракових захворювань.

Читайте також: Коли і від чого потрібно вакцинуватися. Поради МОЗ

  • Щорічно у світі реєструється близько 6 мільйонів нових випадків захворювання злоякісними пухлинами.  Більшість ракових пухлин розвивається у осіб старше 50 років, а кожен другий онкологічно хворий старше 60 років. Найбільш часто уражаються передміхурова залоза та легені у чоловіків і молочна залоза у жінок.
  • Смертність від онкологічних захворювань у світі займає друге місце після захворювань серцево-судинної системи.  За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 2020 року онкопатології вийдуть на перше місце, а за даними Американської асоціації госпіталів — це станеться вже за 5 років

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: