СБУ затримала засновника онлайн-мережі з продажу наркотиків у Телеграмі

12 березня Служба безпеки України затримала у Києві засновника онлайн-мережі з продажу наркотиків Telegrass. Через Телеграм зловмисники продавали марихуану, екстазі та кокаїн.

Поліція Ізраїля 12 березня затримала групу з 42 осіб, яких вважають дотичними до керівництва Telegrass. У цей час засновник мережі — Амос Дов Сільвер — знаходився в Києві. Операцію з його затримання проводила СБУ.

СБУ затримала засновника онлайн-мережі з продажу наркотиків у Телеграмі

СБУ затримала засновника онлайн-мережі з продажу наркотиків у Телеграмі / ain.ua

Правоохоронці встановили, що у 2017 Сільвер створив «інтернет-канал в одному з соціальних месенджерів для збуту гуртових партій наркотичних засобів та психотропних речовин». За кілька років нелегальний бізнес розширився і такі «торговельні майданчики» почали функціонувати в інших соціальних мережах.

За даними ізраїльської поліції, географія злочинної діяльності наркоторгівців розповсюджувалася на країни Південної та Північної Америки, Європейського союзу, Близького Сходу, Азії та Африки.

До синдикату входили понад 13 тисяч осіб, у тому числі контрабандисти, дилери, адміністратори груп у соцмережах.

Затримали Амос Дов Сільвера у Києві на підставі клопотання про міжнародну допомогу. В СБУ зазначають, що підозрюваний приїхав до столиці для налагодження «бізнес-зв`язків» з представниками місцевих кримінальних кіл.

Наразі іноземця передали працівникам Національної поліції України для організації його екстрадиції до країни походження.

  • 20 березня Комітет Верховної Ради України з питань прав людини одноголосно підтримав електронну петицію про законодавче врегулювання медичного канабісу.