Онлайн-калькулятор: скільки податків ви сплачуєте і на що вони йдуть

Команда аналітичного центру «CASE Україна» розробила калькулятор «Рахунок від держави», який допомагає розібратися, куди йдуть надходження з податків.

Онлайн-калькулятор «Рахунок від держави» створила команда аналітичного центру «CASE Україна», яка займається проектом «Ціна держави», пише AIN. Для того, аби дізнатися, скільки ви сплачуєте податків і куди вони йдуть, потрібно ввести у калькулятор суму вашої зарплати.

Мета проекту — показати, що жодна з державних послуг не надається безкоштовно. Так, ми платимо і за медицину, і за освіту, віддаємо гроші на утримання армії та інші категорії бюджету. Це стосується навіть тих людей, які не працюють або отримають «сіру» зарплату.

Щоби розрахувати, скільки податків ви щорічно перераховуєте у держбюджет, потрібно ввести скільки грошей ви отримуєте на руки в місяць і яким чином їх заробляєте. Серед доступних варіантів: зарплата «в конверті», підприємництво (тут потрібно буде прописати суми податків), відсутність роботи. Причому, навіть в останньому випадку податки державі ви насправді платите — елементарно купуючи що-небудь в магазині.

Інтерфейс калькулятора

Інтерфейс калькулятора

Розрахунок відбувається миттєво. Внизу сторінки можна побачити ваш чистий дохід за рік (гроші, якими ви маєте можливість розпоряджатися) та суму, яку отримує від вас держава.

Розрахунок податків

Розрахунок податків

При натисканні на чек, користувач переходить на сторінку з докладним описом категорій, на які держава витрачає ваші податки. З точними сумами. Найбільше йде на пенсії, а найменше — на охорону навколишнього середовища.

Отриманими результатами можна поділиться в соціальних мережах або порівняти їх із середнім по країні чеком.

Фінальна виписка

Фінальна виписка

Крім податкового калькулятора на майданчику є також пенсійний і бізнес-калькулятор, які допоможуть розібратися, яку форму ведення бізнесу найкраще вибрати для себе.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: