МОН пропонує змінити систему оцінювання у перших класах

У Міністерстві освіти і науки розробили нову модель оцінювання дітей у перших класах і надіслали її в школи, що пілотують новий Стандарт початкової освіти, пише «Нова українська школа».

Ця модель ґрунтується на формувальному оцінюванні. Це дозволяє оцінити насамперед процес навчання, а не результат (тобто кількість помилок), а також поступ кожного учня. За запропонованим зразком учителі оцінюватимуть, як активно дитина працювала на уроці, чи була допитливою, чи добре співпрацювала з іншими тощо.

Документ уже надіслали для апробування в школи, які пілотують новий Стандарт початкової освіти. За результатами оцінювання в цих класах і зворотного зв’язку від учителів, Міністерство внесе корективи і надасть нову форму оцінювання всім першим класам для 2018-2019 навчального року.

Також у МОН пропонують відмовитися від слова «табель».

Значення слова «табель» — це відомість або список. А школа має надавати учневі і батькам розгорнуту характеристику про досягнення дитини, так як наведено у зразку свідоцтва для 1 класу, — зазначила міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Для розроблення такого зразка оцінювання створили робочу групу. У неї увійшли вчителі пілотних шкіл та інші вчителі-практики, розробники нового Стандарту початкової освіти і представники Академії педагогічних наук.

Читайте також: Як віддати дитину до першого класу і до якої школи її зарахують

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: