У Штатах священика з України звинуватили у кіберафері на 14 мільйонів доларів

Вихідця з України суд у Брукліні визнав винним у міжнародній кіберафері

Вихідця з України суд у Брукліні визнав винним у міжнародній кіберафері / Bloomberg

Вихідця з України суд у Брукліні визнав винним у міжнародній кіберафері. Чоловік певний час служив священиком у США.

У червня федеральний суд Брукліна у Нью-Йорку визнав вихідця з України Віталія Корчевського винним за його участь у міжнародній кіберафері. У минулому чоловік був професійним трейдером і став здійснювати багатомільйонні угоди на біржі, ґрунтуючись на інформації з ще не опублікованих прес-релізів. Їх йому добували українські хакери. Таким чином Віталій Корчевський заробив щонайменше 14 млн $. Про це повідомляє Ain з посиланням на Bloomberg.

Суть афери

Хакерське угруповання складалося переважно з українців. Протягом п’яти років — з 2010 по 2015 — вони крали неопубліковані прес-релізи у трьох великих сервісів: PRNewswire, Marketwired і Business Wire (входить у Berkshire Hathaway Уоррена Баффета).

Вкрадені релізи хакери передавали своїм спільникам, а вони, у свою чергу, використовували інформацію для успішної торгівлі на біржах акціями великих компаній, таких як Boeing, Hewlett-Packard, Caterpillar, Oracle та інших.

Для прикладу, у 2012 році хакери вкрали прес-реліз Caterpillar напередодні його публікації. У релізі повідомлялося, що прибуток компанії виріс на 36%. За добу шахраї скупили акції Caterpillar на суму 8,3 млн $, а коли реліз був опублікований, акції Caterpillar різко подорожчали, і це збагатило злочинців на 1 млн $.

Всього ж хакери вкрали щонайменше 150 000 релізів і провернули на біржі більше 1000 угод, в результаті чого постраждали понад 100 компаній. Серед постраждалих Panera Bread Co., Caterpillar Inc., Home Depot Inc. and Advanced Micro Devices Inc.

Ким були українці у цій схемі

Віталій Корчевський — громадянин США, виходець з України. Раніше обіймав посаду віце-президента Morgan Stanley, після чого переїхав до Пенсільванії і став священиком Слов’янської євангельської баптистської церкви у передмісті Філадельфії. За версією звинувачення, Корчевський був центральною фігурою у шахрайській схемі. Його арештували у серпні 2015 року у своєму будинку у Глен Міллс у 2015 році і випустили під заставу у $ 100 000.

Прокуратура виявила у власності Корчевського нерухомість у Пенсільванії і Грузії вартістю близько 5 млн $, а також близько 5 млн $ у банківських і брокерських рахунках. Їх уряд заморозив у день арешту. Ще мільйони доларів, на думку прокурора, могли бути переведені церкві або за кордон.

Крім Корчевського заарештували ще одного трейдера з українським корінням — Владислава Халупського. Всього у справі замішано як мінімум 10 хакерів і трейдерів зі США і України. Серед них Іван Турчинов, Олександр Єременко, Аркадій Дубовой, Ігор Дубовий та Павло Дубовий. Останні — одна сім’я. Батько Аркадій і син Ігор живуть в США, а ще один син Павло — в Україні.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: