Військового комісара Львівщини оштрафували за публікацію списку призовників у Фейсбуці

Полковник Олександр Тіщенко відтепер військовий комісар Львівського обласного військкомату

Полковник Олександр Тіщенко відтепер військовий комісар Львівського обласного військкомату / galinfo.com.ua

Керівника Львівського обласного військового комісаріату Львівщини Олександра Тіщенка оштрафували на ₴5,1 тисячу за публікацію списку призовників та їхніх персональних даних на сторінці військкомату у Фейсбуці.

Про це йдеться у рішенні Личаківського районного суду м. Львова від 26 лютого.

У постанові суду зазначено, що публікація прізвищ нібито ухилянтів від служби призвела до порушення прав призовників. На думку суду, військовий комісар не дотримався порядку захисту персональних даних (ч. 4 ст. 188-39 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Суд призначив йому мінімальний штраф, передбачений цією статтею у ₴5,1 тисяч гривень.

Головний військовий комісар Львівщини на судові засідання двічі не з’являвся — справу розглядали без нього.

Позов на Олександра Тіщенка подали у регіональному представництві уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Львівській області. Військовий комісар має право подати апеляцію протягом десяти днів після рішення суду.

Доповнено

З власних джерел «Секції» стало відомо, що Олександр Тіщенко подав апеляцію.

  • 22 листопада 2017 року на сторінці військового комісаріату Львівщини у Фейсбуці опублікували прізвища, ім’я та по батькові, дати народження 15 тисяч громадян, які нібито ухиляються від строкової служби. Вранці наступного дня публікацію заблокували через численні скарги львів’ян. Громадськість обурило оприлюднення персональних даних призовників.
  • У ніч з 3 на 4 листопада у проїзді Крива Липа у Львові військові вручили 12 повісток призовникам, які ухилялися від строкової служби. За словами військового комісара області, усі дії виконували спільно з патрульними, оскільки інакше вони не мали права перевіряти документи. Утім, у патрульній поліції заперечують будь-яку співпрацю з військовими. Такі дії з боку представників військового комісаріату назвали неправомірними в Офісі Омбудсмана. Наразі ситуація продовження не отримала.