Суд скасував перевірку переселенців за місцем прописки

З 5 липня ані органи соціального захисту населення, ані інші органи влади, місцевого самоврядування, будь-які установи, організації, підприємства тощо не мають права проводити перевірки переселенців. 

Відповідне рішення прийняв 4 липня Київський апеляційний адміністративний суд. Про це повідомляє прес-служба Української Гельсінської спілки з прав людини.

Окружний адміністративний суд міста Києва своєю постановою від 26 червня 2017 року задовольнив позов і скасував нормативні акти Кабінету Міністрів України. Вони зобов’язують ВПО проходити перевірки. КМУ подав апеляційну скаргу на вищенаведене рішення.

Однак 4 липня 2018 року Київський апеляційний адміністративний суд залишив апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції — без змін.

Це означає, що ані органи соціального захисту населення, ані інші органи влади…  організації з 5 липня  не мають проводити перевірки переселенців, — пояснює Євген Чекарьов, юрист Центру Стратегічних справ УГСПЛ.

Раніше, згідно з нормативними актами, які КМУ прийняв у червні 2016, ВПО і пенсіонери-переселенці не могли отримати матеріальну допомогу чи соцвиплати просто так. Для цього вони мали пройти перевірку. Суть перевірки  у тому, що представники органів соцзахисту чи інших органів влади приходять до переселенців додому і складають акт. Ним засвідчується факт наявності особи за зареєстрованим місцем перебування. За відсутності переселенця за місцем свого зареєстрованого перебування, його позбавляють права на отримання пенсії або матеріальної допомоги.

Представники ГО «Громадський комітет захисту конституційних праві і свобод громадян» подали до суду позов від імені ВПО, пенсіонера Миколи Козирева про визнання незаконними положень постанови КМУ, яка зобов’язує проводити перевірки ВПО. Окружний адміністративний суд Києва своєю постановою задовольнив позов і скасував нормативні акти Кабміну, — каже Євген Чекарьов.

Зверніть увагу

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: