Український студент, який отримав стипендію від Apple, таки полетить до США

Олег Дрейман

Олег Дрейман / Особиста сторінка у «Фейсбук»

Оновлено 27.05: Олег Дрейман, студент із Харкова, який виграв участь у стипендіальній програмі Apple, таки поїде на WWDC 2018 (щорічна конференція розробників; її проводить компанія Apple). Раніше хлопець заявляв, що США не дає йому візу.

На думку Олега Дреймана, допомогло освітлення митуації в пресі, пише Ain.

Після публікації зі мною зв’язалися люди, які мені дуже допомогли. Я хотів би висловити величезну подяку фонду Global Ukraine, адміністрації мера Львова Андрія Садового, Міністерству закордонних справ України та Аграрної Партії України. Саме вони допомогли цьому статися, — розповів він.

Студенг вилітає до США 1 червня і пробуде там до 12 червня.


Матеріал від 22.05: Олег подавався на візу двічі і обидва рази отримав відмову. За його словами, причиною стало те, що у нього немає офіційного працевлаштування. Кожна спроба коштувала Дрейману близько $ 160 і приблизно 10 днів очікування. Утім, він планує подати заявку у третій раз.

Дрейман звернувся за допомогою до Apple після першої ж відмови, проте у компанії його проблему вирішити не змогли. Замість цього Apple обмежилася стандартними відписками — «спершу «ми вивчаємо вашу проблему», а у підсумку «нам дуже шкода».

Звичайно, я не звинувачую Apple у тому, що мені відмовили у візі. Але я звинувачую Apple за те, що мене тримали в невіданні. Вони просто так або інакше мене ігнорували і це дуже бентежить, — підкреслив студент.

Олегу Дрейману 20 років, він живе і вчиться у Харкові, на кафедрі Програмної інженерії у Харківському національному університеті радіоелектроніки (ХНУРЕ). Займається розробкою на iOS і Swift. На сьогодні активно веде кілька проектів: безкоштовний додаток для жіночого Євро-2017 і блог про Swift/iOS розробку (сумарно зібрав понад 40 000 переглядів).

У цьому році за свій проект Paperville Олег отримав стипендію від Apple, в рамках якої компанія надає талановитим студентам в галузі точних наук (STEM) квиток на свою конференцію для розробників WWDC, житло на час поїздки, а також безкоштовне членство в Програмі розробників Apple на рік. Всього Apple видає не більше 350 таких стипендій на рік. Олег став єдиним стипендіатом з України цього року.

  • WWDC 2018 пройде з 4 по 8 червня у виставковому центрі McEnery в Сан-Хосе, Каліфорнія. На заході будуть вперше показані нові операційні системи Apple: iOS 12, macOS 10.14, watchOS 5 і tvOS 5, а також очікується ряд апаратних новинок.

Читайте також: Український студент збрехав про свій вік, аби його усиновили американці. І прожив так 4 роки