Український студент збрехав про свій вік, аби його усиновили американці. І прожив так 4 роки

19-річний мешканець з Херсонської області поїхав у США за програмою Work and Travel і вирішив залишитися у Штатах. Він заявив, що йому 14 і хлопця всиновила місцева родина. Історія закінчилася ув’язненням.

Про це пише Meduza з посиланням на видання GQ.

Хлопець з Нової Каховки, студент Херсонського державного університету Артур Самарін приїхав до США влітку 2012 року за програмою Work and Travel. Він зупинився в місті Гаррісберг (штат Пенсільванія) і влаштувався на роботу в мережевий ресторан Red Robin — смажив там картоплю-фрі, отримував 9,5 доларів за годину. Артур Самарін зрозумів, що хоче залишитися у США, і почав шукати способи легалізації, оскільки видана йому по Work and Travel віза закінчувалася через кілька місяців.

У місті він познайомився з бездітною сімейною парою — Стефані і Майклом Поттс. За словами Артура (достовірно невідомо, хто насправді придумав цей план), Поттс заявили, що він зможе залишитися в США, якщо вони його усиновлять. Але для цього хлопець повинен знизити свій реальний вік, тому що американські закони забороняють усиновляти повнолітніх. Так 19-річний Артур Самарін став 14-річним Ашер Поттс. У вересні 2012 року він вступив до школи Гаррісберга, що дозволило його прийомним батькам отримувати державну допомогу.

Фотографія Артура Самаріна з учнями школи Гаррісберга

Фотографія Артура Самаріна з учнями школи Гаррісберга / Група «Звільніть Ашера Поттса» в Фейсбуці

У школі поява нового учня не викликала підозр. На питання про свій акцент Артур Самарін відповідав, що виріс в російсько-єврейському районі. Тим, хто запитував, чому він змінив ім’я (навчальний рік Самарін почав під своїм справжнім прізвищем), хлопець жартома казав: «Я російський шпигун». Він відмінно вчився, брав участь у суспільному житті (наприклад, вчив дітей плаванню як волонтер «Юнацької християнської асоціації») і став одним з найпомітніших учнів своєї школи. У 2014 році, коли Самаріна взяли в «Національне товариство пошани», сертифікат про вступ йому вручила конгресмен від Пенсільванії Патті Кім.

Хлопець мріяв вивчати аерокосмічну інженерію, потім отримати ступінь доктора наук і працювати в NASA. Але у лютому 2016 року, за три місяці до закінчення школи, його заарештували прямо під час уроку. Поліції його здали прийомні батьки. Артур стверджує, що це сталося після того, як він утік з дому. За словами молодика, Поттс змушували його спати на дивані в гардеробній і виконувати всю домашню роботу. Якщо він не справлявся з нею, прийомні батьки нібито погрожували видати його міграційній службі і навіть могли вдарити. Однак Поттс розповіли поліції іншу версію – нібито вони не знали реальний вік Самаріна на момент усиновлення, він виріс жорстоким, погрожував їм і планував влаштувати стрілянину в своїй школі. Звинувачення Поттс не підтвердилися.

Восени 2016 року юнака засудили за підробку документів і спокушання неповнолітньої. Самарін отримав два місяці в’язниці за те, що користувався водійськими правами і карткою соціального страхування на ім’я Ашера Поттса. Ще від 11,5 до 23 місяців – за те, що зустрічався у школі з 15-річною дівчиною.

Я зробив велику помилку, намагаючись здійснити свою американську мрію, – сказав Самарін в своєму останньому слові.

Прийомні батьки Артура згодом також постали перед судом. Майкла Поттса засудили до двох років умовно, його дружина Стефані отримали до п’яти місяців в’язниці. Їх обох визнали винними в підробці документів і приховуванні нелегального іммігранта. Покарання Стефані було більш суворим, оскільки раніше вона вже звинувачувалася в шахрайстві і крадіжці.

Артур Самарин після арешту у США, березень 2016 року

Артур Самарин після арешту у США, березень 2016 року / PennLive.com / YouTube

Самарін провів 14 місяців в американських в’язницях, а у 2017 його депортували в Україну. У київському аеропорту його зустріла мати (за даними українських ЗМІ, вони з батьком Самаріна розведені).

Після повернення на батьківщину Артур Самарін відновився у Херсонському державному університеті, в якому навчався перед від’їздом у США. Він розуміє, що, швидше за все, ніколи більше не зможе приїхати до Сполучених Штатів, але продовжує підтримувати зв’язок з американськими друзями. Вони не перестали писати йому – іноді навіть надсилають гроші. На місяць у середньому 100 доларів – більше, ніж стипендія Самаріна у Херсоні.

Все було так круто, а погляньте на мене зараз… Це не найгірше місце, і мене оточують чудові люди, але тут немає ніяких можливостей… Це як Великобританія до промислової революції. Брудне місце, де люди викидають помиї з вікон. Тут таке ж мислення. Немає можливостей, немає грошей, немає місця, де можна себе реалізувати. А я не хочу бути просто… Вугілля не хоче бути вугіллям, воно хоче бути діамантом, – сказав Артур Самарін.