Будапешт вимагає офіційного статусу для угорської мови в Україні

Угорщина чинитиме опір, якщо новий український закон про мови, який ухвалять на зміну скасованому «закону Ківалова — Колесниченка», не дасть угорській статус офіційної.

Про це міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто розповів у інтерв’ю «Європейській правді».

Є фундаментальний принцип, з якого ми виходимо. За міжнародним правом, вже надані меншинам права не можуть зменшуватися. І якщо до цього наявність 10% угорців у населеному пункті чи в районі дозволяла визначати мову цієї меншини офіційною, а новий закон підніме цю планку до 33% — то, звичайно ж, ми будемо опиратися, — заявив Сійярто.

За словами дипломата, Угорщина розуміє, що український уряд прагне знизити російський вплив. У тому числі — шляхом ухвалення відповідного закону про мову. Але Будапешт не згоден із тим, щоб це відобразилось на угорській громаді.

  • 28 лютого Конституційний суд України визнав мовний закон авторства депутатів від «Партії регіонів» Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка неконституційним. У ньому знайшли грубі порушення під час процедури схвалення.
  • Після цього Сійярто заявив, що рішення Конституційного суду України щодо мовного закону Ківалова-Колесніченка свідчить про «брутальну атаку» української влади на право меншин розмовляти рідною мовою.
  • Товариство угорців Закарпаття розкритикувало скасування мовного закону. Його члени заявили, що рішення Конституційного суду України порушує права національних меншин.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: