Сенцов припинив голодування. Йому погрожували примусовим годуванням

Олег Сенцов в Лабитнангской міській лікарні. 28 вересня 2018 року

Олег Сенцов в Лабитнангской міській лікарні. 28 вересня 2018 року / ФСВП Росії / AP / Scanpix / LETA

5 жовтня український режисер Олег Сенцов, який наразі знаходиться у російській колонії, оголосив про припинення голодування. Він заявив, що у тюрмі йому погрожували примусовим годуванням, якщо він не почне їсти.

Український режисер Олег Сенцов оголосив, що припинить голодування 6 жовтня. Про це він заявив у своєму листі:

Усім, кому це ще цікаво!

У зв’язку з критичним станом мого здоров’я, а також з патологічними змінами, що почалися у внутрішніх органах, у найближчий час до мене заплановано застосування примусового годування. Моя думка при цьому вже не враховується. Нібито я вже не в змозі адекватно оцінювати рівень здоров’я і небезпеки, яка йому загрожує. Насильницьке годування буде проводитися в рамках реанімаційних заходів з порятунку життя пацієнта. У даних умовах я змушений припинити свою голодовку з завтрашнього дня, тобто з 6.10.18.

145 днів боротьби, мінус 20 кг ваги, плюс надірваний організм, але мета так і не досягнута. Я вдячний всім, хто підтримував мене, і прошу вибачення у тих, кого я підвів …

Слава Україні!

Олег Сенцов.

Те, що лист писав сам Олег Сенцов, підтвердив його адвокат Дмитро Динзе, повідомляє «Медуза». За його словами, режисеру дали час подумати: «якщо він не піде з голодування від завтра, то… його вивезуть у реанімацію, там прикують до ліжка, встромлять трубку і будуть примусово годувати».

Дмитро Дзинзе також зазначив, що російське законодавство не дозволяє проводити примусове годування. Крім того, коли у справу Сенцова вмішався Європейський суд з прав людини, він вказав російській стороні, що це прирівнюється до катувань. Однак, каже адвокат, Росію нічого не зупинило.

Чи виживе Олег Сенцов, наразі невідомо. Він голодував 145 днів.

  • Олег Сенцов — український кінорежисер, активіст Євромайдану і уродженець Криму. Після російської анексії півостора став активним противником окупації. У травні 2014 року Сенцова заарештувала російська служба безпеки і звинуватила його у підготовці терактів.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: