Надію Савченко випустили з-під варти

Народну депутатку Надію Савченко випустили з-під арешту. Її підозрювали в організації теракту у Києві, пише «24 канал».

Рішення про звільнення Савченко Броварський міський суд (Київська область) ухвалив у зв’язку із закінченням терміну арешту, який сплив о 00:00 16 квітня 2019 року. Перед цим судді не подовжили їй запобіжний захід.

Надія Савченко заявила, що доведе свою невинуватість і виграє у цьому суді.

За інформацією «Цензор.нет», у прокурорів була можливість внести нове клопотання про подовження підозрюваній запобіжного заходу, але в них не виявилося заздалегідь підготовленого бланку клопотання, датованого 16 квітня. Втім, прокурори можуть вимагати обрання нового запобіжного заходу для Савченко на наступному засіданні.

  • Народній депутатці кілька разів продовжували термін утримання під вартою. Востаннє це сталося 15 лютого. Тоді їй продовжили арешт на 2 місяці.
  • Надію Савченко затримали 22 березня у Верховній Ради після того, як парламент зняв із неї недоторканність.
  • Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами.  Савченко загрожує покарання аж до довічного ув’язнення.
  • Сама народна депутатка відкидає звинувачення і стверджує, що вела розмови про організацію терактів, аби ввести в оману владу і осміяти її.