Саакашвілі депортували до Польщі. Що відомо
Держприкордонслужба спільно з Міграційною службою 12 лютого депортували Міхеїла Саакашвілі до Польщі. Про це повідомив речник Держприкордонслужби Олег Слободян у Facebook.
Дана особа перебувала не території України незаконно, а тому, із дотриманням усіх юридичних формальностей була повернута до країни, звідки прибула, порушуючи вітчизняне законодавство, — написав Олег Слободян.
Він зазначив, що під час виконання процедури на правоохоронців накинулися невідомі із оточення Саакашвілі і тому вони змушені були захищатися та застосували силову підтримку.
Викрадення Саакашвілі – кадри з камер відеоспостереження
https://youtu.be/oEocPnsA7BwВикрадення Саакашвілі – кадри з камер відеоспостереження.Його били в обличчя, всю дорогу до літака закривали рот і очі, погрожували вистрілити, тримали притиснутим до підлоги мікроавтобуса і гвинтокрила.–Kidnapping of Saakashvili – surveillance cameras–Похищение Саакашвили – кадры с камер видеонаблюдения.Его били в лицо, всю дорогу до самолета закрывали рот и глаза, угрожали выстрелить, держали прижатым к полу микроавтобуса и вертолета.
Geplaatst door Mikheil Saakashvili op maandag 12 februari 2018
Того ж дня представник парламенту Грузії Олександр Кантарія заявив, що Тбілісі звернеться до влади Польщі із запитом про екстрадицію екс-президент Грузії Міхеїла Саакашвілі.
Якщо він влаштується в Польщі і буде там переміщатися, то запит буде направлений і туди, — сказав член парламентської більшості в ефірі грузинського телеканалу Палітраньюс.
Натомість 13 лютого Міхеїл Саакашвілі заявив, що якби грузинська влада хотіла екстрадувати його, вона б зробила це ще вчора.
Як кажуть в Одесі: не смішіть мої тапочки. Ця влада в Грузії боїться мене, як чорт ладану. Якби вони хотіли екстрадувати мене, вони б зробили це ще вчора, — зазначив лідер партії.
Екс-очільник Оеської ОДА також наголосив, що не буде просити в Польщі політичного притулку.
У мене була розмова з керівництвом Міністерства внутрішніх справ [Польщі]. Вони мені дзвонили, коли я прибув в аеропорт. Перше питання, яке вони мені задали, — чи буду я просити політичний притулок… Я відповів, що ні, не буду просити ніякого політичного порятунку, — сказав він в ефірі телеканалу NewsOne у вівторок.
За словами екс-президента Грузії, у Польщі йому надали охорону.
- У 2017 році екс-президента Грузії, колишнього главу Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі позбавили громадянства України. За офіційною версією, він порушив закон при оформленні українського громадянства, вказавши в заяві недостовірну інформацію.
- У вересні 2017 року він за допомогою соратників прорвався через польсько-український кордон. В Україні він організував численні акції протесту проти влади. У вересні 2017 року суд визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.
- Саакашвілі намагався через Державну міграційну службу отримати статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту, проте йому було відмовлено. Він програв усі апеляції.
- У грудні 2017 року у ГПУ заявили, що лідера «РНС» підозрюють у змові з олігархом часів Януковича, Курченком, з метою держперевороту.
- У Грузії Саакашвілі заочно засуджений до 3 років в’язниці за «злісне перевищення повноважень» на посаді президента.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: