Українського журналіста Сущенка московський суд позбавив волі на 12 років

Роман Сущенко

Роман Сущенко / primechaniya.ru

Російський суд 4 червня виніс рішення у справі українського журналіста Романа Сущенка. Його засудили до 12 років суворого режиму.

На засіданні у Московському міському суді, що відбулося 28 травня, прокурор попросив 14 років позбавлення волі. Захист наполягав на тому, що Роман Сущенко став жертвою провокації. Пізніше громадський захисник журналіста Марк Фейгін заявив, що рішення буде оскаржене. Він також не відкидає варіанту обміну Сущенка.

Сам журналіст своє провини не визнає, про що сказав у кінцевому слові.

Хто такий Роман Сущенко

Роман Сущенко — журналіст інформаційної агенції «Укрінформ». Протягом 6 років був власним кореспондентом агенції у Франції. Також він працював як журналіст у «Дзеркалі тижня», «Газеті 24» і видання «Лівий берег». Роман Сущенко писав під псевдонімом Рон Височанський.

ФСБ Росії 30 вересня 2016 року затримала чоловіка у Москві. За словами його дружини, журналіст поїхав туди по сімейних справах. Романа Сущенка назвали співробітником української розвідки, який нібито «цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Росії, що становлять державну таємницю». Кримінальну справу стосовно журналіста порушили за статтею «шпигунство».

Читайте також