В Україні пройшли випробування власної крилатої ракети

30 січня відбулися успішні перші льотні випробування нової української крилатої ракети наземного базування. Вона здатна точно уражати наземні та морські цілі.

Інформацію повідомив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов після завершення випробувань, зазначається на офіційному сайті РНБО.

Це повністю українська розробка конструкторів державного підприємства «ДержККБ “Луч”» у співпраці з іншими державними і приватними підприємствами оборонно-промислового комплексу України.

Під час випробувань, які пройшли успішно, перевірялися льотні характеристики та робота систем ракети, — пояснює Олександр Турчинов.

Турчинов також зазначив, що РНБО України, яка координує національну ракетну програму, поставила задачу «розробити комплекси крилатих ракет не тільки наземного, але і морського та повітряного базування». За словами Олександра Турчинова, дальність дії наших крилатих ракет та їх бойове спорядження не суперечать підписаним Україною міжнародним угодам для такого виду зброї.

Для України це дуже важлива подія, тому що після тотального роззброєння української армії, відповідно до Будапештського Меморандуму, у Збройних Сил не залишилося жодної крилатої ракети, — наголосив Секретар РНБО України, підсумувавши, що ракетні комплекси такого класу «є важливим фактором стримування агресора».

  • Крилаті і міжконтинентальні балістичні ракети, що базувалися на території України за радянських часів, були знищені або вивезені в РФ відповідно до Будапештського меморандуму, підписаного у 1994 році.
  • Україна погодилася приєднатися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. В обмін на це США, Росія і Великобританія, які підписали меморандум, гарантували територіальну цілісність і суверенітет України.