ReporTax — чат-бот, який допомагає сплачувати податки

Компанії «ЛІГА: Закон» та «Юскутум» запустили чат-бота ReporTax для ФОП. За словами розробників, бот вміє розраховувати і сплачувати податки, а також подавати звіти до держорганів, пише AIN.

Підприємці можуть пропустити крайні терміни подачі звітності або податкових платежів, що призводить до штрафів, а бот вміє нагадувати дати і пояснювати проблемні питання з податками, повідомляють його творці.

Сервіс коштує 75 ₴ на місяць, оплату знімають в момент сплати податків раз на місяць.

ReporTax працює в тестовому режимі в Telegram, скоро запустять і його версію в Facebook Messenger. Зараз він працює тільки для третьої групи ФОП без оформлених співробітників (в Україні зареєстровано близько 1,85 млн підприємців-фізосіб, і з них більшість працює саме на цій групі).

Щоб вести бухгалтерію за допомогою бота, потрібно пройти процедуру реєстрації, передати йому дані на зразок електронної пошти та податкового номера, і завантажити електронний підпис. Далі бухгалтерська робота буде проводитися автоматично: бот ставитиме питання і на основі отриманих даних здійснюватиме платежі й оформлюва,

тиме документи. Зараз він вміє розраховувати і сплачувати єдиний податок (для третьої групи — 5% надходжень), єдиний соціальний внесок, подавати звіти в податкову і пенсійний фонд.

Інші корисності: