Рада звільнила міністра фінансів Данилюка. Йому вже знайшли заміну

Данилюк Олександр Олександрович

Данилюк Олександр Олександрович / delo.ua

7 червня Верховна Рада звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів. Він вважає, що причина звільнення полягає в його відмові роздавати гроші на проекти депутатів. Ввечері Кабмін призначив виконуючого обов’язки.

7 червня Верховна Рада звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів України. За прийняття відповідного рішення проголосували 254 депутати. Подання на звільнення Олександра Данилюка з посади підписав і вніс до ВРУ прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

23 травня Данилюк на засіданні уряду безуспішно намагався добитися призначення свого радника Яни Бугрімової на посаду заступника міністра. Після цього він написав листа G7 («Велика сімка» — міжнародний клуб урядів семи високорозвинених країн світу (США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада). Лідери цих країн регулярно зустрічаються для обговорення спільних економічних проблем і намагаються узгоджувати свою економічну політику).

Для мене не прийнятно, коли призначення на посаду моїх заступників повинно бути узгодженим президентом чи прем’єр-міністром, — зазначив вже екс-міністр у листі.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, коментуючи ситуацію, припустив, що Олександр Данилюк вирішив змінити місце роботи і вирішив це зробити так, щоб виглядати жертвою в ситуації, що склалася.

Раніше звільнити Данилюка рекомендував Комітет Верховної Ради з питань бюджету.

За словами нардепа Юрія Левченка, пише «УП», розгляд цього питання на комітеті відбувався з грубим порушенням процедури: по-перше, документ не пройшов відповідного попереднього розгляду, по-друге, самого міністра не було на комітеті, і він не мав змоги висловити свою точку зору.

Пізніше, у четвер, під час позачергового засідання уряду, Кабмін призначив першу заступницю глави Мінфіну Оксану Маркарову виконувачкою обов’язків міністра фінансів. Відповідне рішення схвалили одноголосно.

З березня 2015 Оксана Маркарова займала посаду заступниці міністра та керівниці апарату.

Читайте також

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: