У МОН створили раду, яка співпрацюватиме з церквами

Міністерство освіти затвердило Положення про Раду з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН.

Мета діяльності органу — підтримання діалогу з церквами й релігійними організаціями та «більш ефективне використання їхнього потенціалу у виховному процесі».

Одними з основних завдань Ради стане представлення позиції церков і релігійних організацій з питань діяльності Міністерства освіти та сприяння забезпеченню постійного діалогу між МОН і ними тощо.

Для виконання своїх завдань Рада має право:

  • отримувати від МОН проекти рішень з питань, визначених для проведення громадської експертизи, та надавати МОН пропозиції з питань, віднесених до компетенції Ради;
  • надавати МОН рішення Ради для розгляду, зокрема при прийнятті відповідних законодавчих актів;
  • запрошувати для участі у своїх засіданнях керівників та фахівців МОН та підпорядкованих йому установ;
  • утворювати постійні та тимчасові комісії (робочі та експертні групи) відповідно до напрямів діяльності, залучати до участі в їх роботі спеціалістів МОН та підпорядкованих йому установ (за погодженням з їх керівництвом), представників вітчизняних і міжнародних експертних та наукових організацій, окремих фахівців;
  • ініціювати та з виступати співорганізатором проведення науково-практичних конференцій, семінарів, тренінгів, круглих столів та інших заходів з питань, віднесених до компетенції Ради.

До складу Ради увійдуть представники релігійних організацій.

Рада з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями інформуватиме громадськість про свою діяльність та прийняті рішення.