Порошенко дозволив містам забороняти продаж алкоголю «у визначений час доби»

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який надає органам місцевого самоврядування повноваження вводити заборону на продаж алкоголю у визначений час доби.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

23 квітня Президент України дозволив місцевим органам влади вводити обмеження на продаж алкоголю. Такі заборони можна приймати тільки на пленарних засіданнях відповідної сільської, селищної або міської ради.

Закон встановлює адміністративну відповідальність за торгівлю алкоголем у заборонений рішенням час доби у вигляді штрафу від 510 до 1,7 тис. грн.

Заборона на продаж горілки, пива, столових вин і слабоалкогольних напоїв не поширюється на ресторани.

У пояснювальній записці до закону зазначено, що заборону на продаж алкоголю в нічний час ввели у Львові, Івано-Франківську, Черкасах, Ужгороді, Луцьку та інших населених пунктах.

  • Такі заборони неодноразово вимагав скасувати Антимонопольний комітет. Він посилався на те, що такі обмеження не передбачені законом. Але у головному науково-експертному управлінні позитивно висловилися стосовно цього законопроекту з огляду на посилення децентралізації.
  • Ініціаторами законопроекти були нардеп від «Народного фронту», львів’янин Ігор Васюник, його однопартійки Олена Бойко і Олена Ледовських і однопартієць Віталій Корчик та член депутатської фракції «БПП» Максим Єфімов.  23 березня за ухвалення цього документу в цілому проголосували 230 народних депутатів.

Читайте також: Кредит на сміттєпереробний завод і пільговий проїзд. 4 ключових рішення сесії ЛМР