Президент Китаю Сі Цзіньпін тепер може правити довічно

В рамках участі у Всесвітньому економічному форумі в Давосі (Швейцарія) президенту Петру Порошенко вдалося досягти домовленості з Китаєм про підтримку миру в Україні

В рамках участі у Всесвітньому економічному форумі в Давосі (Швейцарія) президенту Петру Порошенко вдалося досягти домовленості з Китаєм про підтримку миру в Україні / fakty.ictv.ua

Китай схвалив зняття строкових обмежень перебування на посаді президента, завдяки чому Сі Цзіньпін матиме можливість займати цю посаду довічно.

Конституційні зміни прийняли на щорічному засіданні Всекитайських зборів народних представників (найвищий законодавчий орган Китаю) 11 березня, повідомляє ВВС.

Із 2996 учасників двоє делегатів голосували проти, ще троє — утрималися.

Із 90-х років правління президента у Китаї було обмежене двома термінами.

Як відомо, раніше Компартія Китаю запропонувала прибрати з Конституції країни положення про те, що президент і віце-президент КНР можуть обіймати посаду не більше двох термінів поспіль.

ЦК КПК запропонував зафіксувати, що термін повноважень президента і віце-президента Китайської Народної Республіки — такий же, як і у Всекитайських зборів народних представників.

  • Президент США Дональд Трамп оцінив наміри влади Китаю продовжити термін повноважень президента і допустив, що США «можливо, теж так зроблять», пише «УП».
  • Наприкінці жовтня минулого року Компартія Китаю закріпила в своєму статуті політичну думку президента Сі Цзіньпіна, поставивши його на один рівень із Мао Цзедуном, а Сі Цзіньпіна переобрали генсеком партії ще на 5 років.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: