Ректору Сумського університету, який відправив студентів на практику до Криму, оголосили догану

Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка

Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка / euroosvita.net

Оновлено 27.05: Міністерство освіти і науки підписало Наказ про оголошення догани ректору Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка Юрію Лянному за невиконання умов трудового контракту.

Таке рішення прийнято на підставі рекомендацій експертно-кадрової комісії 17 травня 2018 року, пише прес-служба МОН.

МОН також направило листа до Служби безпеки України із проханням з’ясувати обставини організації та здійснення поїздки студентів університету до окупованого Криму, під час якої життя студентів наражалося на небезпеку.

Крім того, міністерство звернулося до Національної поліції у Сумській області щодо перевірки факту спільної роботи близьких осіб в університеті.


Матеріал від 11.05: Група студентів із Сумського педуніверситету ім. А. С. Макаренка проходила практику з гірського туризму в анексованому Криму.

За словами ректора вишу Юрій Лянного, вирішили відправити студентів саме туди, оскільки на Сумщині, немає маршрутів відповідної складності, повідомляє UA:Суми.

Відповідно до навчальної програми за спеціальністю «Туризм», є в них дисципліна «Підвищення професійної майстерності», відповідно до цієї програми студенти повинні пройти 6 категорійних походів. Ці походи ідуть і по нашій місцевості, але є низка походів таких категорій, які потребують гірської підготовки, — зазначив очільник закладу вищої освіти.

Крім того, він показав журналістам план маршруту, затверджений керівництвом університету: з міста Судак і до перевалу Ангар. Тривалість — із 27 квітня по 7 травня.

Ректор зазначив, що «перед тим, як це вирішувати», він нібито узгодив питання зі Службою безпеки України.

У СБУ ці слова спростовують.

Управлінням СБУ в Сумській області санкцій щодо виїзду студентів для проходження практики не надавалось, оскільки це не передбачено чинним законодавством України, — зазначила речниця начальника Управління СБУ в Сумській області Олеся Рапута.

Читайте також: Український студент збрехав про свій вік, аби його усиновили американці. І прожив так 4 роки