Стало відомо, за що коміку Данилу Поперечному заборонили в’їзд в Україну

Поперечний у 2017

Поперечний у 2017 / 24smi.org

15 травня стало відомо, що російському стендап-коміку та відеоблогеру Данилу Поперечному заборонили в’їзд на територію України на три роки. До цього він двічі виступав у кількох українських містах.

Доповнено 18.05. Адміністратори організації «Відсіч», яка і на писала звернення до СБУ з приводу «антиукраїнської позиції» стендапера, підготували ролик, у якому зібрані уривки з кількох відео Данили Поперечного.

Доповнено 17.05. Комік опублікував у Телеграмі стан ситуації на данний момент. Концерти переносяться, рішення буде оскаржено. Якщо нові дати глядачам не підійдуть, їм повернуть кошти.

Друзі, на жаль, змушений повідомити, що мої виступи в Україні (а саме Одеса, Київ і Харків), не відбудуться в заявлені раніше дати.


Причиною для заборони стало звернення громадського руху «Відсіч», яке до того неодноразово звертала увагу СБУ на антиукраїнську діяльність тих чи інших осіб.

Причиною стала антиукраїнська позиція «митця» та його заяви на підтримання російської політики в Україні, зокрема окупації Криму. Наступні три роки він не зможе потрапити на територію нашої держави. Ну що ж, Поперечному #нехайщастить, а наш моніторинг і викриття рашистів триватиме і надалі! — зазначили у «Відсічі».

Утім автори звернення так і не пояснили, про які заяви йде мова. Не відповіли вони і редакції «Секції».

У коментарях до допису про заборону в’їзду користувачі опублікували відео, частина якого, ймовірно, і стала причиною для звернення. У ній Данило Поперечний зачіпає тему війни, анексії Криму та стосунків між двома народами.

У нас кажуть, що українці ненавидять росіян, в Україні кажуть, що росіяни ненавидять українців. Це не так. Зовсім нещодавно їхав у ліфті і з лютим українським акцентом сказав: «Хорошо, шо оні у нас Крим забралі. Будєт, за шо потом москалєй убівать». Мене навіть ніхто не вдарив, настільки у нас всім начхати на це. Всі дуже толерантні до українців, — йдеться у відео.

Сам Поперечний відреагував на заборону у коментарях під дописом «Відсічі».

Вітаю, божевільні карателі. Хотілося б відзначити, що у вас немає жодного права забороняти мені в’їзд до країни, в якій я закінчив середню школу, в якій живуть мої друзі і однокласники, а також моя мама. Ви, перепрошую, зовсім там й**у дали зі своїми іграми у вершителів людських доль? Про яку таку «антиукраїнську» позицію взагалі може йти мова? Ви хоч знаєте, хто я і чим займаюся у Росії? Звичайно ж ні — ви просто дол****би, які завалюють Службу безпеки України липовими доносами, — написав стендапер.

Данило Поперечний повинен був дати чотири стендап-виступи в Україні: 17 травня в Одесі, 18 і 19 — у Києві та 20 травня у Харкові.

У своєму твіттері блогер написав, аби українці, які придбали квитки на його стендап-шоу, не турбувалися — він намагається вирішити питання.


  • Данило Поперечний — відомий на території країн СНД стендап-комік та відеоблогер, на YouTube-канал якого підписані понад 1,7 мільйонів людей. Двічі виступав в Україні. На стендап-шоу цього року у Києві майже всі квитки були розпродані. У своїх виступах звертається до критики російської влади. За відеокліп «Поп-культура», де Поперечний в образі батюшки висміює церкву, депутат Держдуми РФ Віталій Мілонов подав на блогера до суду за образу почуттів віруючих. Однак програв блогеру.